O naszym gimnazjum

Gimnazjum w Łęczycy mieści się w starym, zabytkowym budynku z I połowy XX w. przy ulicy Szkolnej 4.

Do naszego gimnazjum uczęszcza kilkuset uczniów z miasta oraz okolicznych wiosek.

Uczniowie mają do dyspozycji 30 bardzo dobrze wyposażonych pracowni lekcyjnych, w tym nowoczesne pracownie komputerowe, sale językowe, halę sportową, salę gimnastyczną oraz stołówkę.

Każdy gimnazjalista uczy się dwóch języków obcych: angielskiego, francuskiego lub niemieckiego. Swoje umiejętności językowe mogą sprawdzać podczas wyjazdów do kolegów w innych krajach (Francja, Niemcy, Anglia, Szkocja, Włochy, Hiszpania, Portugalia).

Na terenie szkoły mogą także podejmować próby zdobycia Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych (ECDL).

Kadra pedagogiczna posiada wysokie kwalifikacje, wielu nauczycieli ma uprawnienia do nauczania kilku przedmiotów. Kilkudziesięciu nauczycieli uzyskało najwyższy stopień awansu zawodowego - nauczyciela dyplomowanego.

Gimnazjum w Łęczycy dysponuje szeroką ofertą zajęć pozalekcyjnych, na których uczniowie rozwijają swoje zainteresowania i dodatkowo przygotowują się do konkursów, turniejów przedmiotowych i zawodów sportowych. Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach: Szkolnego Klubu Sportowego, tańczyć w zespole cheerleaderek, zdobywać wiedzę dotyczącą Unii Europejskiej w ramach Klubu Europejskiego, aktywnie uprawiać turystykę pieszą w Szkolnym Klubie PTTK "Łaziki". Koło dziennikarskie wydaje szkolną gazetę "Gimluz". Dużą troskę wykazujemy w dziedzinie ekologii i ochrony środowiska naturalnego. Zajmują się tym uczniowie w ramach koła ekologicznego. Ponadto na dodatkowych zajęciach możemy rozwijać swoje zdolności recytatorskie, teatralne, literackie, artystyczne, matematyczno - informatyczne i chemiczne.

W ciągu ostatnich lat uczniowie osiągnęli wiele znaczących sukcesów w konkursach organizowanych dla gimnazjalistów. Mamy kilku laureatów i finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych m.in. z Chemii, Historii, Geografii, Jęzków obcych. Kilka razy wygrywaliśmy Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół, Przegląd Różnych Form Tanecznych, a także konkursy literackie i wokalne. Nasi uczniowie docierali również do finału Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego.

Czterech uczniów Gimnazjum w Łęczycy było wybranych w drodze konkursu na Posłów do Sejmu RP z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka.

Łęczyccy gimnazjaliści mają duże możliwości w rozwijaniu zainteresowań sportowych. Trenują różnorodne dyscypliny sportu- lekkoatletyka, piłka koszykowa, piłka siatkowa, piłka nożna, unihockej. Sprawdzają się w zawodach sportowych, odnosząc szereg sukcesów drużynowych i indywidualnych. Szczególne sukcesy mają lekkoatleci, którzy od kilku lat zajmują czołowe lokaty na Mistrzostwach Polski Młodzików.

Dużą rolę w organizowaniu życia szkoły, zagospodarowaniu czasu pozalekcyjnego pełni Samorząd Uczniowski oraz Szkolne Koło Wolontariatu.

Cyklicznie odbywa się wiele imprez i konkursów. Stałą pozycję w życiu szkoły zajmuje Dzień Samorządności, podczas którego uczniowie są organizatorami zajęć oraz andrzejki na sportowo, w których gośćmi są zaproszeni medaliści i reprezentanci Polski.

Gimnazjum jest organizatorem konkursów, do udziału w których zapraszani uczniowie z pobliskich gimnazjów - Konkurs Matematyczno - Przyrodniczy, Przegląd Teatrów Językowych. Mamy możliwożć porównania wiedzy i umiejętności z rówieśnikami.

Staramy się zauważać ważne sprawy dla nas i odpowiednio podkreślić ich znaczenie. W tym celu zorganizowaliśmy różne uroczystości o charakterze spektakularnym - Tydzień Zdrowia, Tydzień Europejski w Gimnazjum, Dzień Ziemi połączony z happeningiem ekologicznym.

Nasze gimnazjum zrealizowało lub jest w trakcie realizacji wielu projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej. Dzięki nim uczniowie mogą poszerzać zainteresowania, realizować swoje pomysły, poznawać język i kulturę wielu europejskich państw.

2 czerwca 2006 r. odbyła się uroczystość nadania naszemu gimnazjum imienia Jana Pawła II. Należymy do Rodziny Szkół noszących imię Jana Pawła II.

Jeżeli odpowiada Ci nasza aktywność - zapraszamy do współpracy.