Już wkrótce w naszej szkole Maraton Kodowania

Europejski Tydzień Kodowania to spontaniczny ruch zapoczątkowany w 2013 r. przez młodych doradców ds. agendy cyfrowej ściśle współpracujących z Komisją Europejską. Akcja ta, realizowana przez wolontariuszy w całej Europie, ma na celu popularyzowanie nauki programowania wśród dzieci i młodzieży. Umiejętność kodowania we współczesnym świecie już teraz jest kluczowa, a jej znaczenie jeszcze będzie rosło. Już teraz informatycy to jedna z najbardziej rozchwytywanych grup zawodowych.

Kolejny raz w Europejskim Tygodniu Kodowania weźmie udział nasza szkoła. Tym razem zorganizujemy swego rodzaju maraton, w ramach którego uczestnicy podzieleni na dwie kategorie wiekowe: 9-12 lat i 13-16 zmierzą się z zadaniami przygotowanymi przez naszych nauczycieli mechatroniki: Łukasza Cybulskiego i Renatę Wasiak. Więcej informacji o tym wydarzeniu zaprezentujemy w poniedziałek na naszym fanpage'u na Facebooku oraz stronie internetowej.