Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 13 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji odbyła się tradycyjna uroczysta akademia. Wśród przybyłych na uroczystość gości była wykonująca zadania i obowiązki burmistrza Łęczycy – Pani Monika Kilar-Błaszczyk, liczne grono rodziców wraz z przedstawicielami Rady Rodziców, a także emerytowani pracownicy szkoły.

Na początku akademii życzenia dla nauczycieli i pracowników szkoły skierowała Pani Dyrektor Wanda Lepczak. Głos zabrała również pani burmistrz oraz wiceprzewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Jagiełło. Następnie zostały wręczone nagrody dyrektora dla nauczycieli za szczególne osiągnięcia w pracy dydaktyczno – wychowawczej. Kolejnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas podstawowych naszej szkoły.

Po części oficjalnej nastąpiła część artystyczna. Możemy śmiało napisać, że to było prawdziwe SHOW! Nie mogło zabraknąć dowcipnych dialogów, dobrej muzyki i tańca.Wszystko rozpoczęło się od recytacji okolicznościowych wierszy i wykonania piosenki przez nasze pierwszaki. Następnie na scenę wkroczyli uczniowie klas czwartych ze swoim efektownym układem tanecznym. Kolejnym punktem części artystycznej był teledysk do piosenki Sylwii Grzeszczak w wykonaniu uczniów klasy piątej. Natomiast uczniowie klasy szóstej zaprezentowali skecz pod tytułem Jedynka Express z parodią programów typu reality show, włączając spontanicznie w akcję nawet naszego księdza. Zarówno uczniowie jaki i zaskoczony duchowny świetnie poradzili sobie z zadaniem. Prawdziwym popisem gry aktorskiej i umiejętności wokalnych była scenka satyryczna zaprezentowana przez uczniów klasy siódmej oraz wykonanie w wersji rockowej bardzo popularnej piosenki harcerskiej pod tytułem Krajka. Po popisach aktorskich i wokalnych przyszła pora na pokaz tańca nowoczesnego w wykonaniu uczniów klasy sportowej i grupy naszych niezawodnych cheerleaderek. Ostatnim punktem uroczystości były słodkie upominki od Samorządu Szkolnego.

aut. Łukasz Cybulski, fot. Marcelina Banasiak (III a)