Z wizytą w Teatrze Małym w Łodzi

W czwartek 9 listopada uczniowie z klas IV a i V a pod opieką pań: Beaty Kamińskiej, Beaty Kordysiewicz, Edyty Kowalskiej i Agnieszki Łukomskiej - Szmai udały się do Teatru Małego w łódzkiej Manufakturze na spektakl "Ania z Zielonego Wzgórza", będący adaptacją lektury szkolnej autorstwa L. M. Montgomery.

Chociaż od napisania powieści minęło ponad 100 lat, świat dziecka niewiele się zmienił - nadal zaskakuje dorosłych nieograniczoną wyobraźnią, szaleństwem pomysłów i niezłomną wiarą we własne możliwości. Na niezwykłość dziecięcych uczuć zwrócili uwagę twórcy przedstawienia, którzy zadbali również o to, by widz mógł doświadczyć wielu różnych emocji - od śmiechu po wzruszenie. Ania przekonująca swoją nieustającą paplaniną; Maryla - surowa, ale z dobrym sercem; Mateusz - cichy i oddany dziewczynce o płomiennych włosach. Duże zainteresowanie wzbudził Gilbert, który stworzył chłopcom możliwość przyjęcia piłki "na główkę".

Na dłużej warto zapamiętać główną myśl twórców spektaklu - nigdy nie traćmy wiary w marzenia!