Wzięliśmy udział w Rajdzie Mikołajkowym

W dniu 9 grudnia br. w ramach XIII Rajdu Mikołajkowego ulicami naszego Królewskiego Miasta przeszła parada mikołajów, w której udział wzięli uczniowie naszej szkoły pod opieką nauczycieli i licznie przybyłych rodziców. Barwny orszak setek mikołajów wyruszył o godzinie 9.00 sprzed Ratusza Miejskiego w Łęczycy.

Dzieci ubrane w czerwone czapeczki z białym pomponem, zaopatrzone w różnego rodzaju instrumenty muzyczne i zachęcane do wspólnej zabawy z innymi uczestnikami rajdu przez prawdziwego Świętego Mikołaja i szczudlarzy przebranych za aniołów i mikołajów wędrowały ulicami: Poznańską, Ks. Popiełuszki, M. Konopnickiej, ul. Zachodnią, Wojska Polskiego, Belwederską, Szkolną, Dominikańską, Kilińskiego, Szpitalną, J. Grodzkiej, Poznańską i ponownie wróciły na Plac T. Kościuszki, gdzie odbyło się oficjalne zakończenie rajdu i wręczenie słodkich prezentów.

Pogoda tego dnia dopisała i jak zapowiadali organizatorzy było radośnie i głośno. Paczki ze słodyczami wywołały ogromną radość wśród najmłodszych turystów. Taka parada była dla wszystkich wspaniałym przeżyciem i sprawiła dzieciom ogromną frajdę.