W klimacie bożonarodzeniowych kartek

Piękną tradycją związaną z Bożym Narodzeniem jest projektowanie i wykonywanie okolicznościowych kartek świątecznych. Główny cel tego przedsięwzięcia to nie tylko przypomnienie zwyczaju wysyłania okolicznościowych kart ozdobnych, ale także nabycie umiejętności łączenia różnych materiałów i wykorzystania technik plastycznych do ozdabiania kart okolicznościowych. Podstawowym materiałem wykorzystywanym do wykonywania kartek z życzeniami i motywami bożonarodzeniowymi jest papier, który dzięki kreatywności i umiejętnościom plastyczno–technicznym uczniów zamienia się w oryginalną kartkę świąteczną.

W okresie przedświątecznym odbywają się w naszej szkole warsztaty artystyczne, podczas których uczniowie mogą zdobywać i doskonalić umiejętność wykonywania i ozdabiania kartek świątecznych. Są one prowadzone przez Panią Renatę Wasiak. Tegoroczne karty z życzeniami bożonarodzeniowymi przygotowały uczennice III d klasy gimnazjalnej Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy: Łukasiewicz Kinga, Olczak Nikola, Różalska Małgosia i Kacperek Wiktoria.