Nasi uczniowie w nowo otwartym Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi

Wychowawcy klas VIa i VIIa, Agnieszka Andryskowska, Łukasz Cybulski oraz panie Beata Kordysiewicz i Reanata Wasiak, zabrali swoich wychowanków i uczniów w niezwykłą edukacyjną przygodę.

Zaledwie 3 dni po uroczystym otwarciu Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi, nasi uczniowie mogli samodzielnie poznawać wszystkie naukowe atrakcje zgromadzone na 5 piętrach i 8000 m2 oryginalnie zrewitalizowanej siedziby dawnej elektrociepłowni. Wszechświat w skali mikro i makro czy przetwarzanie energii w różnych postaciach to tylko niektóre z motywów przewodnich największej obecnie tego typu w Polsce placówki. 13 największych śmiałków skorzystało z doświadczeń ilustrujących zwiększoną i zmniejszoną grawitację, trening na stacji kosmicznej czy przy pomocy gogli wirtualnej rzeczywistości wzięło udział w starcie rakiety kosmicznej.

Interaktywność i licznie zastosowane elementy grywalizacji, świetne przygotowanie animatorów poszczególnych ścieżek edukacyjnych sprawiły, że uczniom ciężko było zakończyć kilkugodzinną wizytę w Centrum, a już za tydzień kolejne grupy uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 będą mogły się przekonać jak fascynujące mogą być nauki przyrodnicze przedstawione z „energią wiedzy" EC1.

Pomysłodawcy i organizatorzy wycieczki zgodnie przyznali też, że 25zł kosztu wyjazdu przypadającego na ucznia to najlepsza inwestycja w jego rozwój.