Sukces Szymona Ochoty w Wojewódzkim Konkursie z Języka Angielskiego

Nasza "Jedynka", a wcześniej gimnazjum przez lata wypracowało skuteczną receptę na sukces.Od początku istnienia placówki, jak przysłowiowi łowcy talentów, nauczyciele gimnazjum wyławiali prawdziwe „perełki", uczniów , którzy lubią się uczyć, ponadprogramowo poszerzać swoją wiedzę i przygotowywali ich do Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy osiągnęło sporo sukcesów, jego uczniowie to ponad 30 finalistów Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, kilkunastu Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych, ponad 20 zwycięzców Turniejów Robotów i wielu medalistów Mistrzostw Polski.

Bieżący rok szkolny również obfituje w sukcesy naukowe i sportowe.

Szymon Ochota z klasy III b znalazł się w kolejnym, rejonowym etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Języka Angielskiego pod patronatem Kuratora Oświaty. Materiał, który wchodzi w zakres wiedzy sprawdzanej podczas tego prestiżowego konkursu, mocno wykracza poza program nauczania gimnazjum. Dodatkową trudność stanowi fakt, iż w tej dziedzinie na równym poziomie rywalizują ze sobą uczniowie z ogólnokształcących, państwowych placówek spoza Łodzi oraz uczniowie łódzkich gimnazjów z klas językowych.

Konkurs wojewódzki to nie ostatnie słowo Szymona w kwestii konkursów językowych oraz nie jego jedyny sukces. Jego nauczycielką w gimnazjum jest p.Agnieszka Andryskowska, która w ubiegłych latach miała zaszczyt uczyć finalistkę oraz laureata WKP, a która teraz rozpropagowuje naukę języka na kanale "Aga teaches English" w serwisie YouTube.

Mocno trzymamy kciuki za wszystkie plany ucznia oraz gratulujemy Szymonowi, jego rodzicom i opiekunowi!