Uczniowie klasy czwartej i piątej w Centrum Nauki i Techniki w Łodzi

Kochani kontynuujemy naszą niezwykłą przygodę z Centrum Nauki i Techniki EC1. Po wizycie klas siódmych i ósmych to niezwykłe miejsce odwiedzili uczniowie klas czwartych i piątych.

Tym razem mięliśmy okazję obejrzeć niezwykłe maszyny Leonarda da Vinci i spróbować zrozumieć proces myślowy Karola Darwina, który doprowadził przyrodnika do stworzenia teorii ewolucji.

Różnorodność eksponatów i modeli, ciekawe instalacje multimedialne tworzące wystawę pt. "Energia umysłu" pozwalają poznać geniusz wybitnego przedstawiciela epoki renesansu.

Zobaczyliśmy pierwsze maszyny latające, rydwany napędzane wiatrem oraz dowiedzieć się, jak powstały wynalazki, które dla współczesnych są przedmiotami codziennego użytku.

Równie niezwykłe okazało się spotkanie z samym Karolem Darwinem, który zabrał uczniów na statek i popłynął ku wyspom Galapagos, by zrozumieć, że wszystkimi gatunkami rządzi dobór naturalny. Wspaniały film w technologii 3D dostarczył niezapomnianych wrażeń.

Uczniowie już teraz myślą o powrocie do EC1 i zdobywaniu nowych wiadomości i doświadczeń.