Przed nami kolejny etap Wojewódzkiego Konkursu Historycznego

Za nami pierwszy etap prestiżowego Wojewódzkiego Konkursu Historycznego! Młodzi historycy ze Szkoły Podstawowej nr 1 musieli się zmierzyć z zadaniami z zakresu historii powszechnej i historii Polski, a w tym z niezliczoną ilością dat, postaci, wydarzeń…. ale udało się!

Wszyscy uczestnicy etapu szkolnego uzyskali odpowiednią ilość punktów, aby wziąć udział w kolejnych „potyczkach historycznych”. Wśród zwycięzców znalazła się silna reprezentacja szkoły: Zuzanna Kozajda, Zuzanna Kowalska, Witold Borkowski, Szymon Gąsiński, Szymon Ochota i Michał Andryskowski.

Opiekę merytoryczną nad uczniami sprawowała nauczycielka historii Alicja Lisiecka, która za szczególne osiągnięcia w dziedzinie nauczania historii otrzymała m.in. Nagrodę Kuratora Oświaty oraz Nagrody Burmistrza Miasta Łęczyca. W swojej karierze może poszczycić się przygotowaniem 3 laureatów oraz 9 finalistów Wojewódzkich Konkursów Historycznych. Ponadto jest jednym z pomysłodawców nowatorskiej „Jedynki online”, gdzie na autorskim kanale YouTube pn. „Lisia historia” propaguje naukę historii oraz skuteczne metody uczenia się.

Przed uczniami etap rejonowy konkursu, dlatego cała społeczność placówki „trzyma kciuki” oraz życzy powodzenia i „połamania piór”.