Mocna grupa geografów w finale Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego

Za nami dwa pierwsze etapy Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii. W etapie szkolnym konkursu wzięło udział ośmioro uczniów, a do etapu rejonowego zakwalifikowało się czworo: Michał Andryskowski, Witold Borkowski, Szymon Gąsiński i Zuzanna Kowalska.

Na pierwszym etapie konkursu uczestnicy zmagali się z zadaniami z zakresu geografii fizycznej i ogólnej świata. Zakres wiedzy i umiejętności wymaganych na stopniu rejonowym dotyczył treści geografii społeczno – ekonomicznej z elementami geografii fizycznej i ogólnej świata.

Z zadaniami na etapie rejonowym bardzo dobrze poradzili sobie Zuzia Kowalska, Witek Borkowski i Szymon Gąsiński i będą reprezentować naszą szkołę w finale wojewódzkim konkursu, podczas którego zmierzą się z zadaniami z zakresu geografii Polski i województwa łódzkiego. Laureaci Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Geografii podczas egzaminu gimnazjalnego zostaną zwolnieni z pisania części przyrodniczej egzaminu i uzyskają z niej 100% punktów.