Trwają przygotowania do Międzynarodowych Zawodów Robotów ROBOTIC DAY w Pradze

Uczniowie naszej szkoły rozpoczęli bezpośredni etap przygotowań do odbywającego się na początku czerwca Międzynarodowego Turnieju Robotów ROBOTIC DAY w Pradze. Młodzi łęczycanie w stolicy Czech reprezentować będą nie tylko szkołę i swoje miasto, ale jako jedyna szkoła podstawowa z naszego kraju będą reprezentowali Polskę.

Pasjonaci robotyki i programowania konstruują zdalnie sterowane pojazdy potrafiące wyszukiwać, chwytać i sortować obiekty umieszczone w ściśle określonym polu. Swoje umiejętności i pomysły będą mogli skonfrontować z rówieśnikami z Czech, Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Po ubiegłorocznym występie w Pradze i miejscach na podium w konkurencji Bear Rescue uczniowie i ich opiekunowie chcą zrobić krok dalej i tym razem wystartują w zupełnie nowej kategorii Toy Cleanup, która ściśle związana jest z rozwiązaniem jednego z podstawowych problemów programowania i konstruowania robotów, którym jest sortowanie obiektów.

Uczniowie zakończyli już etap konstruowania robotów. W tej chwili trwa faza ich programowania i testy na specjalnie przygotowanych torach, które mają jak najwierniej odtwarzać te, z którymi będą mieli do czynienia podczas turnieju.

Międzynarodowy Turniej Robotów w Pradze organizowany jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Karola. Wydarzenie w stolicy Czech jest czymś więcej niż zmaganiami w kilkunastu robotycznych konkurencjach. To robiona z ogromnym rozmachem, dwudniowa, międzynarodowa promocja robotyki i pokrewnych dziedzin. Oprócz pasjonatów, swoje roboty przedstawią czołowe firmy z branży oraz prężnie działające koła naukowe z całej Europy.