Pierwszy Piknik Rodzinny z Jedynkiem i z Jedynką za nami

Upalne piątkowe popołudnie. Boisko Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy, kolorowe kwiaty wiszące nad głowami, dmuchana zjeżdżalnia i trampolina, wata cukrowa, zapach grilla i roześmiane twarze zgromadzonych licznie mieszkańców miasta i gości – to fantastyczna aura rodzinnego spotkania, jakie odbyło się 8 czerwca. Maj i czerwiec niosą ze sobą Dni Matki, Dziecka i Ojca, dając możliwość wspólnego świętowania całej rodziny. Z tej właśnie okazji skorzystali nasi pierwszoklasiści, przygotowując wiersze, piosenki i upominki dla swoich rodziców oraz taniec - zespół Hajdasz. Występowi pierwszaków towarzyszyły nie tylko brawa, ale również łzy wzruszenia. Swoimi umiejętnościami i talentami popisywali się też starsi uczniowie. Przede wszystkim było śpiewnie i tanecznie - wystąpili: cała klasa IV, solistka i duety siódmoklasistek i gimnazjalistów oraz cheerleaderki. Dużym aplauzem przyjęte zostały tańce uczniów m.in. z klas sportowych, w szczególności chłopców, którzy zawojowali widownię. A publiczność tworzyli nie tylko nasi obecni uczniowie i ich rodzice, ale również przedszkolaki i starsze dzieci, które rozpoczną naukę w Jedynce we wrześniu. Do popisów uczniowskich włączał się aktywnie nasz Jedynek, który świetnie sobie radził z tanecznymi pląsami i pozował do zdjęć.

Uzupełnieniem występów artystycznych był pokaz młodych karateków (w wieku 5-13 lat) trenowanych przez p. Z. Koconia, który zorganizował dla zespołów rodzinnych cieszące się dużym zainteresowaniem animacje sportowe z nagrodami. Wśród atrakcji imprezy nie brakło loterii, w której nie było losów przegranych, malowania twarzy i zaplatania warkoczyków. Rozstrzygnięty został konkurs plastyczny dla dzieci "Jak wyobrażasz sobie pracę w banku", a nagrody wręczyły przedstawicielki Eurobanku. Swoje stoiska prezentowali też strażacy i żołnierze. Uzupełnieniem rozrywki były przygotowane przez rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły potrawy z grilla, pyszne ciasta i orzeźwiająca lemoniada. Imprezę profesjonalnie poprowadziły gimnazjalistki Wiki i Ola, a zwieńczeniem biesiady było rozbijanie przez dzieciaki cukierkowej piniaty.

Piknik Rodzinny z Jedynką i Jedynkiem udał się w 100%, a to ogromna zasługa całej Społeczności - Rodziców, Uczniów, Nauczycieli i Pracowników naszej szkoły oraz licznych sponsorów.