Znakomite wyniki lekkoatletów w Finale Orlikowej Ligi Mistrzów w Skoku Wzwyż

Na stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kutnie odbył się finał Orlikowej Ligi Mistrzów w skoku wzwyż. W zawodach wzięła udział wyłoniona w rundzie eliminacyjnej Reprezentacja Powiatu Łęczyckiego. Patronem rywalizacji młodych skoczków był rekordzista Polski w tej konkurencji Artur Partyka.

W konfrontacji najlepszych zawodników województwa, drużyna z Łęczycy zaprezentowała się bardzo dobrze. Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie naszej szkoły, rywalizujący w grupie starszej. Zajmując cztery pierwsze miejsca całkowicie zdominowali ten konkurs. Zwyciężył Krystian Kaźmierczak [160 cm], drugie miejsce zajął Mateusz Sas [149 cm], trzecie Michał Jercha [146 cm], czwarty był Piotr Stasiak [143 cm]. W tej samej kategorii wśród dziewcząt na trzeciej pozycji uplasowała się Małgorzata Kocoń [143 cm]. Czwartą pozycję zajęła Sara Darmach [139 cm]. W zmaganiach chłopców w grupie młodszej trzecie miejsce zajął Szymon Pawłowski [130 cm].