Uroczyste zakończnie roku szkolnego dla klas trzecich gimnazjum

Słoneczna, upalna środa 20 czerwca 2018 r. zapisała się w historii naszej szkoły jako uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich gimnazjum. Oficjalną część imprezy rozpoczęło wprowadzenie sztandaru i odśpiewanie hymnu państwowego. Nieodłącznym elementem zakończenia roku jest zawsze uroczysty polonez w wykonaniu absolwentów - tak było i tym razem. Uczniowie, pod kierunkiem p. Małgorzaty Andrysiak, zatańczyli piękny układ tego tańca narodowego. W części oficjalnej głos zabrali: dyrektor szkoły p. Wanda Lepczak, Burmistrz Miasta Łęczyca p. Monika Kilar-Błaszczyk i przewodnicząca Rady Rodziców p. Magdalena Jagiełło. Były pożegnania od wychowawców, trzecioklasistów i młodszych uczniów - jak zawsze pełne słów wdzięczności i życzeń na kolejny etap życia. Najdłuższą część uroczystości stanowiły nagrody i wyróżnienia dla prymusów - było ich aż 28 wśród 95 absolwentów, a najwyższą średnią - 5,68 mogła się poszczycić Zuzanna Kowalska. Niezwykłe osiągnięcia w trzyetapowych Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych to tytuły 3 laureatów i 4 finalistów. Czworo uczniów ze stuprocentową frekwencją przez trzy lata zostało nagrodzonych rowerami przez p. burmistrz. Dyplomy i nagrody książkowe, ufundowane przez Radę Rodziców, wręczono również wybitnym sportowcom, uczniom zaangażowanym w życie szkoły i środowiska, wszystkim godnie reprezentujących nasze gimnazjum. Bardzo ważnym i wzruszającym momentem uroczystości było przekazanie sztandaru i kroniki szkolnej młodszym uczniom, a także ślubowanie absolwentów i odśpiewanie hymnu szkoły.

Podczas akademii nastąpiło uroczyste pożegnanie odchodzącej na emeryturę p. Aleksandry Pietraszek - sekretarza szkoły, której wyraziliśmy wdzięczność za długoletnią pracę na rzecz placówek oświatowych.

Zwieńczeniem środowej imprezy był znakomity, humorystyczny pokaz taneczno-wokalny z udziałem absolwentów oraz najmłodszych uczennic JEDYNKI przygotowany pod kierunkiem p. Beaty Topińskiej.

Tegoroczną uroczystość ukończenia gimnazjum przygotowali: p. Dorota Graczyk-Baranowska, p. Maria Szałapska, p. Alicja Lisiecka, p. Mariola Południkiewicz, p. Karolina Mikołajewska, p. Beata Kordysiewicz, p. Małgorzata Andrysiak, p. Beata Topińska, p. Robert Kubiak, p. Marzena Michalska, p. Krzysztof Czajkowski. W organizację imprezy włączyli się również uczniowie z kl. VI.

Wszystko, co zobaczyliśmy i przeżyliśmy w ten piękny czerwcowy wieczór sprawiło, że na zawsze pozostanie on w pamięci absolwentów i ich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości.