Informacje dla Rodziców w związku z rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019

Szanowni Państwo, poniżej prezentujemy kilka ważnych informacji w związku ze zbliżającym się rozpoczęciem roku szkolnego 2018/2019.

1. Rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się w poniedziałek 3 września w sali gimnastycznej szkoły.

Klasy pierwsze i oddział zerowy – godz. 10.00

Klasy II, IV-VIII oraz III gimnazjum – godz. 9.00

2. Wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia będą zapewnione przez szkołę.

3. Zeszyty oraz przybory szkolne, strój sportowy, buty na zmianę – powinny być zapewnione przez rodziców.

4. Wniosek o świadczenie „Dobry start” składać można online od 1 lipca przez stronę empatia.mrpips.gov.pl oraz od 1 sierpnia drogą tradycyjną w odpowiednim urzędzie miasta lub gminy. (300 zł na wyprawkę dla ucznia bez względu na dochody).

Proszę również pamiętać, że pierwszy tydzień nauki, to głównie zajęcia o charakterze organizacyjno – informacyjnym. W tym czasie nauczyciele przekażą Państwu wymagania organizacyjne oraz przedmiotowe (np. jaki zeszyt lub jakie przybory zakupić). Warto zatem wstrzymać się z zakupem wyprawki.