Sukces Ryszarda Janicy w eliminacjach powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej

Ryszard Janica zajął II miejsce w swojej kategorii wiekowej w eliminacjach powiatowych XLIII Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Jury doceniło zarówno sposób opowiadania, jak i sam tekst pt. "Rozmyślania historią podszyte". Dzięki temu Ryszard znalazł się w zaszczytnym gronie reprezentantów powiatu łęczyckiego w eliminacjach wojewódzkich, które odbędą się już w październiku w Wieluniu.

Trzeba podkreślić, że konkursy krasomówcze uznawane są za jedne z trudniejszych, ponieważ wymagają od uczestnika nie tylko pamięciowego opanowania tekstu, ale również pięknego i sugestywnego mówienia, które ma oczarować słuchaczy.

Nad przygotowaniem ucznia do konkursu czuwała p. Agnieszka Łukomska - Szmaja.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!