Już w najbliższą sobotę weźmiemy udział w Międzynarodowym Turnieju Robotów Sumo Challenge

Mówi się, że łatwiej wejść na szczyt niż się na nim utrzymać. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zrzeszeni w kole naukowym I LOVE ROBOTS wygrali w Polsce i Republice Czeskiej dwa międzynarodowe turnieje robotów w konkurencjach Bear Rescue i Toy Cleanup.

Już za trzy dni 12-ososbowa reprezentacja szkoły wystartuje w Międzynarodowym Turnieju Robotów SUMO CHALLENGE w Łodzi w konkurencji Bear Rescue, aby bronić tytułu wywalczonego przed rokiem, a przy okazji dobrze się bawić i uczyć. Zadanie postawione przed uczestnikami polega na odnalezieniu obiektu umieszczonego w labiryncie i przetransportowaniu go w wyznaczone miejsce w jak najkrótszym czasie.

W ubiegłym roku uczniowie naszej szkoły dokonali wielkiego wyczynu prezentując pierwszego w historii turnieju robota wykonującego zadanie Bear Rescue w pełni autonomicznie, bez udziału operatora. W finałowej rozgrywce pokonali studenta Politechniki Warszawskiej wzbudzając podziw publiczności i organizatorów.

Podczas turnieju młodzi robotycy zaprezentują dwa rodzaje robotów. Będą to pojazdy autonomiczne i zdalnie sterowane przez operatora. W tej chwili odbywają się już ostatnie przed startem testy czujników i silników robotów.