Kreatywne podejście do świata według drugoklasistów

Barwne kawałki filcu, koraliki, trochę nici i igła. To wystarczy, by wykonać ulubioną przytulankę i formować u naszych drugoklasistów kreatywne podejście do świata. O tym, że uszycie wymarzonej zabawki nie jest trudne, przekonali się uczniowie klasy II b, którzy na zajęciach rozwijających pod opieką p. Alicji Stokwiszewskiej starannie opracowali niepowtarzalne wykroje jesiennych „sów mądrych głów”.

Własnoręcznie wykonane ozdoby są najlepszym prezentem i wyjątkową zabawką dla każdego dziecka. Dodatkowym elementem wpływającym na przywiązanie do takiej zabawki jest trud i wysiłek włożony przez ucznia w jej wykonanie. Dzieci chętnie tworzą zabawki według podanych wzorców, indywidualnie je projektują i wykonują, wykazując przy tym wiele inwencji i pomysłowości. Zabawa własnoręcznie wykonanymi przedmiotami nie ma sobie równych!