Jesienią w bibliotece ...

W ramach rządowego projektu "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" w szkolnej bibliotece odbyły się nietypowe zajęcia poświęcone polskim zwyczajom i obrzędom obchodzonym jesienią.

Można pomyśleć, że skoro jesień, to wszędzie szaro, zimno i smutno. Ale nie u nas!Było i strasznie, i tajemniczo, i zabawnie, a przede wszystkim ciekawie!

Uczniowie klasy VI a przeszli naukową i literacką drogę od dożynek poprzez dziady i katarzynki do andrzejek. O atmosferę zadbały nie tylko Mickiewiczowskie "Dziady", "Chłopi" Reymonta czy wiersze Szymborskiej, Herberta i Staffa, ale również inne skarby naszej biblioteki, m.in. "Księga imion" czy "Słownik zwyczajów".

Warto wspomnieć też o szklanej kuli, w której wielu chciało ujrzeć swoje przyszłe losy - nie mogło jej zabraknąć, 29 listopada zobowiązuje!

Zajęcia zorganizowały Elżbieta Szymańska i Agnieszka Łukomska-Szmaja.