Mikołajkowe tradycje!

W całej Polsce utarło się, że to w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj odwiedza najmłodszych. Mikołajkowe tradycje różnią się jednak znacznie w wielu regionach kraju. Zwyczaj odwiedzania domów przez Mikołaja był znany w niektórych regionach Polski już w XIX wieku.

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym w naszej szkole podtrzymujemy mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony przybywali uczniowie ubrani na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, a naszych pierwszoklasistów odwiedził nie jeden Święty Mikołaj wraz swoimi pomocnikami. Wszyscy uczniowie z utęsknieniem czekali na tę chwilę. Każdy otrzymał łakocie, a także prezenty, które osobiście wręczał im główny Mikołaj. Nie mogło też zabraknąć reniferów. W końcu Święty Mikołaj musiał jakoś dotrzeć na Szkolną 4. Radości, podziękowań i wspólnych zdjęć nie było końca.