Uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję pomocy Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy

W naszej szkole zwracamy szczególną uwagę na to, by nie tylko uczyć, ale być tolerancyjnym, mieć szacunek do innych, a także nieść pomoc bardziej potrzebującym. Chcielibyśmy by dzieci uczyły się odpowiedzialności, uczciwości, by były wrażliwe na los innych.

Dlatego nasi zerówkowicze oraz uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami Weroniką Fortuną, Agnieszką Jurkowską i Alicją Stokwiszewską włączyli się w akcję pomocy niechcianym zwierzętom ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Łęczycy.

Głównym celem tego przedsięwzięcia była poprawa standardu pobytu zwierząt w schronisku, chęć wykształcenia u dzieci gotowości niesienia pomocy bezbronnym i często skrzywdzonym zwierzętom, kształtowanie postawy przyjaciela zwierząt. A przyjaźń wymaga poświęcania przyjacielowi czasu, otaczania go życzliwością i pomocą.

Zebraliśmy ok. 60 kg suchej karmy, puszki, koce, prześcieradła, środki czystości i wiele innych rzeczy niezbędnych w schronisku.

Cieszymy się, że los porzuconych zwierząt nie jest obojętny uczniom i rodzicom naszej szkoły. Dzielenie się tym co mamy z „najwierniejszymi z wiernych” - to dobry nawyk.

Nasi uczniowie wiedzą, że „jest się odpowiedzialnym za to, co się oswoi”. Szkoda tylko, że zwierzęta oswojone przez człowieka, często nie znajdują miejsca w jego domu?

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!