Wiosenne dzieła artystyczne naszych drugoklasistów

Nic tak nie pozwala poczuć, że wiosna jest już z nami, jak obserwacja budzącej się do życia przyrody. Pierwsze listki, pączki i rozwijające się każdego dnia kwiaty w klasie sprawiają, że uczniowie z klasy II b wraz ze swoją wychowawczynią Alicją Stokwiszewską z radością i dużym zaangażowaniem tworzą kolejne dzieła podczas zajęć artystycznych.

Dzieci bardzo lubią przygotowywać przedmioty z drewna. Przestrzenne ozdoby to ciekawy pomysł na wyjątkową i oryginalną pracę plastyczną. Własnoręcznie stworzony ptaszek lub zajączek to przepiękny element wystroju klasy lub doskonały pomysł na prezent dla kogoś bliskiego.

Wystarczyła odrobina wiosennych kolorów, zabawa z papierowymi serwetkami i głowa pełna pomysłów. Taka aktywność pozwoliła uczniom na kreatywną twórczość w doborze kolorów i aranżacji każdego elementu. Wykonanie przez dzieci ulubionych motywów dekoracji nie było trudne, a efekt końcowy z pewnością zachwyci każdego.

Warto pamiętać, że zajęcia artystyczne dają tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół. Pamiętajmy, że twórcze i manualne zabawy najbardziej wzbogacają osobowość naszych uczniów!