Lapbooki na lekcjach historii!

Słyszeliście o lapbookach? Klasa Va już zapoznała się z tą nową formą pracy i wywiązała się z tego zadania wyśmienicie. Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na dany temat. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, zdjęcia, ciekawostki. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach i na karteczkach.

Lapbook jest teczką interaktywną przypominającą papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach, stąd właśnie jej nazwa.

Uczniowie w swoich lapbookach zamieszczali informacje na temat budowli w stylu romańskim. Znalazły się tam nie tylko zdjęcia , ale ważne informacje dotyczące materiałów budowlanych, kształtów okien , sklepień, cech charakterystycznych stylu romańskiego. Praca okazała się bardzo pomocna, gdyż na pracy klasowej uczniowie bezbłędnie rozpoznali budowle w tym stylu.
Lapbooki V a to super prace!