Za Duchem Kopernika i zapachem piernika!

Za Duchem Kopernika i zapachem piernika! Uczniowie klas drugich wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym etapem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego podziwialiśmy stare miasto z pokładu statku. Ważną częścią wycieczki było przeniesienie się 500 lat wstecz, czyli wizyta w Żywym Muzeum Piernika. Pośród zapachu różnych przypraw, takich jak: kardamon, imbir i kora cynamonowa uczniowie dowiadywali się, jak w XVI wieku pieczono te wspaniale słodkości, które stały się wizytówką Torunia. Dodatkową atrakcję stanowiło samodzielne przygotowanie ciasta i pieczenie pierników przez dzieci.

Następnie wszyscy udali się do Planetarium, gdzie obserwowaliśmy rozgwieżdżone niebo, poznawaliśmy różne gwiazdozbiory, odkrywaliśmy ruchy planet. Odbyliśmy spacer ulicami starego miasta. Uczniowie podziwiali piękne stare, budowle toruńskie pamiętające czasy Krzyżaków, Krzywą Wieżę oraz dom Mikołaja Kopernika. Oczywiście zakupiliśmy także pamiątki i pyszne, słodkie pierniki. Na zakończenie udaliśmy się na pyszny obiadek.

Wycieczka pozostawiła w uczniach niezapomniane wrażenia i stała się jednocześnie inspiracją do kolejnych wyjazdów do pięknego grodu nad Wisłą.

Dziękujemy opiekunom wycieczki : Agnieszce Jurkowskiej, Alicji Stokwiszewskiej, Magdalenie Jagiełło, Beacie Kordysiewicz oraz Annie Kasturze – Zielińskiej.