Firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o kontynuuje współpracę z naszą szkołą!

W siedzibie firmy KAMPMANN Polska Sp. z o. o odbyło się spotkanie podsumowujące naszą roczną współpracę w zakresie rozwijania innowacyjnego przedmiotu jakim jest mechatronika. W spotkaniu ze strony firmy udział wzięli Pani Marta Maciaszek – Prezes Zarządu oraz Pan Roman Kamiński – Kierownik operacyjny. Ze strony naszej placówki dyrekcja szkoły w osobach Pani Wandy Lepczak oraz Pani Marzeny Michalska, Pani Aleksandra Nowakowska oraz Pan Łukasz Cybulski.

To był dla nas bardzo dobry czas. Uczniowie Jedynki podczas zajęć mechatroniki mieli okazję rozwijać umiejętności konstruowania i programowania robotów, kreatywność, logiczne myślenie czy pracę w zespole, a zwycięstwa w trzech międzynarodowych zawodach robotów w Pradze, Łodzi i Wrocławiu oraz bezprecedensowy sukces naszego ucznia w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Informatyki tylko nas utwierdzają w przekonaniu, że droga którą obraliśmy jest jak najbardziej właściwa.

Firma KAMPMANN Polska Sp. z o. o. podjęła decyzję o kontynuowaniu współpracy z naszą szkołą. Pomoc firmy pozwoli na wzbogacanie bazy sprzętowej i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów. Oprócz tego będziemy wspólnie wspierali nauczanie języka niemieckiego.

Warto dodać, że firma Kampmann jest uznaną na świecie marką w zakresie systemów grzewczych, chłodzących i wentylacyjnych, firmą stawiającą również na nowoczesne technologie. W roku 2006 firma Kampmann otworzyła w Łęczycy nowy zakład. Wytwarza się tam według sprawdzonych standardów firmy Kampmann półprodukty i gotowe produkty do znanych systemów ogrzewania, chłodzenia i wentylacji.