Obóz naukowy, czyli Kaszuby inaczej

Maj był czasem naukowych wyzwań. Wyzwanie to podjęli uczniowie klas VIa, Va, IVa i IVb. W środku lasu, nad brzegiem Jeziora Wieleńskiego, z dala od zakorkowanych ulic i miejskiego hałasu uczniowie naszej szkoły badali bogate wnętrze ryb (szczególnie śledzi), przytulali karaluszka i inne karaczany oraz zawierali znajomości z różnymi owadami, by podczas detektywistycznej gry terenowej wykorzystać wiedzę oraz umiejętność logicznego myślenia i rozwiązać zawiłe zagadki matematyczne. Profesor Bogusław Pranszke i doktor Jacek Gulgowski zadbali, by uczestnicy obozu naukowego pokochali fizykę i matematykę. Pokazali młodym ludziom niezwykłe iluzje optyczne i przedziwne sposoby liczenia w różnych językach. Nasi uczniowie mieli szansę, by wykazać się nie tylko wiedzą, ale i sprawnością fizyczną, która okazała się wyjątkowo przydatna podczas zajęć ruchowych. Fantastycznym zwieńczeniem działań wszelakich stało się ognisko z pieczonymi kiełbaskami, którego nie zdusił nawet deszcz.