Dzień Edukacji Narodowej

Jest taki dzień w roku, kiedy życie szkoły toczy się innym rytmem niż zwykle. Nie pogania nas dzwonek, nie ma zwykłych lekcji i klasówek. Jest natomiast odświętnie i uroczyście. To Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto społeczności szkolnej, a przede wszystkim nauczycieli i pracowników oświaty.

Ten dzień obchodziliśmy w Jedynce 14 października. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście – p. Paweł Kulesza – burmistrza naszego miasta, p. Wojciech Czaplij – zastępca burmistrza, p. Edward Banasik – sekretarz miasta, p. Elżbieta Wencel - kierownik Wydziału Oświaty i Pomocy Społecznej, p. Marek Lisiecki – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej, rodzice, grono pedagogiczne, obecni i emerytowani pracownicy szkoły oraz nasi uczniowie, bez których szkoła nie mogłaby przecież istnieć.

Tradycyjnie, jak co roku popłynęły życzenia od dyrektora szkoły Wandy Lepczak, burmistrza miasta Pawła Kuleszy, przewodniczącej Rady Rodziców Magdaleny Jagiełło.

Następnie liczne grono nauczycieli zostało uhonorowane nagrodami dyrektora szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Wyjątkowo uroczystym momentem akademii było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy we wrześniu przybyli do Jedynki.

Dopełnieniem części oficjalnej był program artystyczny, czyli wokalne popisy zespołowe i duetów. Mieliśmy okazję usłyszeć wszystkich pierwszoklasistów, przedstawicieli klas drugich oraz szóstej, która zabrała nas na humorystyczną „wycieczkę z przedmiotami szkolnymi”.

Takie wyjątkowe dni niewątpliwie łączą społeczność i dają poczucie, że wspólnie kształtujemy przyszłość.