To dla Ciebie, Polsko!

To dla Ciebie, Polsko! Dzieci z naszej grupy przedszkolnej odrobiły bardzo ważną lekcję wychowania z zakresu patriotyzmu. Wspólnie z rodzicami, zaproszonymi gośćmi i wychowawcą Agnieszką Pawłowską zorganizowały Wieczornicę Patriotyczną. We wzruszający sposób zaprezentowały postawę radości i dumy z bycia Polakiem.

Sala przedszkolna zamieniła się w prawdziwą scenę teatralną. Odśpiewano wspólnie najważniejszą pieśń dla Polaków – „Mazurka Dąbrowskiego”. Kolejnymi wyzwaniami wokalno-aktorskimi były znane i lubiane pieśni i piosenki patriotyczne, takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Szara piechota”, „My Pierwsza Brygada”, „Rozkwitały paki białych róż” i najbardziej lubiana praz dzieci „Przybyli ułani”, do której przedszkolaki stworzyły własną, spontaniczną choreografię.

Wzruszającym momentem było zaśpiewanie przez dzieci piosenki patriotycznej pt. „Co to jest niepodległość”. Głos sześcioletniej wokalistki - Wiktorii Pawlak zachwycił wszystkich. Radość z bycia Polką i Polakiem była odczuwalna w trakcie całej uroczystości.

Organizatorzy przygotowali też kącik patriotyczny, który cieszył się dużym zainteresowaniem nie tylko wśród najmłodszych. Na koniec powstało Biało – Czerwone Drzewo Dobra zawierające propozycje dobrych uczynków dla Polski.

Kreatywne przedszkolaki przedstawiły pomysły świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, którą obchodzimy 11 listopada każdego roku. Wszystkiego najlepszego, Polsko!