Już w najbliższą sobotę weźmiemy udział w Międzynardowym Turnieju Robotów ROBOTIC ARENA we Wrocławiu

W czasie ferii w naszej szkole trwają intensywne przygotowania do kolejnych międzynarodowych zawodów robotów. Sukcesy młodych robotyków z Jedynki w turniejach w Łodzi i w Pradze nie umknęły uwadze przedstawicieli Politechniki Wrocławskiej. Uczniowie kolejny raz otrzymali zaproszenie do startu w bardzo prestiżowym Międzynarodowym Turnieju Robotów Robotic Arena. Ekipa I LOVE ROBOTS podjęła wyzwanie i przez całe ferie intensywnie przygotowuje się do zawodów. Czasu jest bardzo mało, bo już w sobotni poranek 25 stycznia nasza 16-osobowa reprezentacja zamelduje się w legendarnej Hali Stulecia we Wrocławiu, aby stanąć w szranki turnieju.

Według organizatorów na starcie stanie kilkaset robotów, wystawianych przez zawodników z 12 krajów. Międzynarodowy Turniej Robotów we Wrocławiu organizowany Koło Naukowe Robotyków KoNaR działające przy Katedrze Cybernetyki i Robotyki, na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej. Wydarzenie we Wrocławiu jest czymś więcej niż zmaganiami w kilkunastu robotycznych konkurencjach. To robiona z ogromnym rozmachem międzynarodowa promocja robotyki i pokrewnych dziedzin.

Partnerem w zakresie rozwijania robotyki w naszej szkole jest firma Kampmann Polska Sp. z o. o. Pomoc pozwala na wzbogacanie bazy sprzętowej o najnowsze na rynku zestawy robotów edukacyjnych i udział uczniów w krajowych i międzynarodowych turniejach robotów.

Młodych pasjonatów robotyki do zawodów przygotowuje Łukasz Cybulski, nauczyciel informatyki i mechatroniki, opiekun koła naukowego I LOVE ROBOTS.