Kochamy Cię Polsko!

Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada, dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989.

W tym roku obchody tego wielkiego święta Polski wyglądały inaczej niż zwykle. Wprawdzie większość klas przed przejściem na zdalną naukę zdążyła wspólnie zaśpiewać hymn, napisać patriotyczne dyktando czy przygotować symbole narodowe, ale tylko nasza grupa przedszkolna miała okazję świętować w szkole. Pozostali uczniowie obchodzili ten dzień wraz ze swoimi nauczycielami w wirtualnej rzeczywistości. Pojawiły się galowe stroje, kotyliony, symbole narodowe.

Współczesny patriotyzm stawia przed młodymi Polakami nowe wyzwania. Nie możemy przejść obojętnie obok najważniejszych wydarzeń z naszej historii. Taką datą  niewątpliwie  jest  11 listopada 1918 r., który przyniósł Polakom odzyskanie niepodległość po 123 latach niewoli. Mamy nadzieję, że słowa marszałka Józefa Piłsudskiego : „Niepodległość nie jest Polakom dana raz na zawsze” staną się dla nas Polaków myślą przewodnią. Musimy pamiętać, że to my, obywatele, Polacy, powinniśmy każdego dnia dbać o ten przywilej. Przywilej niepodległości. Przywilej budzenia się każdego dnia w wolnym kraju.

Zapraszamy do obejrzenia filmów, zdjęć i prezentacji z obchodów Narodowego Święta Niepodległości.

Kliknij, aby obejrzeć prezentację