Informacje o nowo powstającej Szkole Podstawowej nr 1

Szanowni Państwo - Drodzy Rodzice!

W związku z wprowadzaną przez Ministerstwo Edukacji Narodowej reformą systemu oświaty dnia 20 marca 2017 r. Rada Miasta Łęczycy podjęła uchwałę, iż od roku szkolnego 2017/2018 na terenie naszego miasta powstanie nowa Szkoła Podstawowa nr 1 z siedzibą przy ulicy Szkolnej 4.

My – grono pedagogiczne nowo tworzonej Szkoły Podstawowej nr 1 - doskonale wiemy jak ważną sferą życia w dzisiejszych czasach jest edukacja. Daje ona szanse i perspektywy na pełne, godne i wartościowe życie.

Jesteśmy otwarci na rosnące potrzeby i zainteresowania młodych obywateli, również najmłodszych łęczycan. Możemy sprostać oczekiwaniom, posiadając bogate doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

W ciągu ostatnich lat, dzięki wprowadzonym innowacjom w nauczaniu i stosowaniu metody tutoringu (indywidualnej pracy z uczniem) nasi wychowankowie osiągnęli wiele znaczących sukcesów w konkursach. 33 finalistów wojewódzkich konkursów przedmiotowych, 14 laureatów, 20 zwycięzców turnieju robotów, ponad 20 medali Mistrzostw Polski, reprezentanci kraju, olimpijczyk, uczestnicy ponad 10 projektów europejskich. Wszystko to jest powodem do dumy dla naszego Królewskiego Miasta.

W budynku naszej „małej uczelni” każde z Państwa dzieci będzie mogło realizować i rozwijać swoje pasje począwszy od nauk humanistycznych, poprzez wiele dyscyplin sportu, języki obce, a na naukach ścisłych, programowaniu i robotyce kończąc.

Wiemy również, jak ważne dla procesu efektywnej edukacji są warunki uczenia. Chcemy, by Państwo wiedzieli, iż budynek utworzonej  Szkoły Podstawowej nr 1 należy do najbardziej bezpiecznych, funkcjonalnych i najlepiej wyposażonych w naszym mieście. Posiada trzydzieści sal lekcyjnych – odnowionych i wzbogaconych w nowoczesny sprzęt informatyczny i audiowizualny.

Jednym z priorytetów, który przyświeca nam w tworzeniu nowej placówki jest bezpieczeństwo uczniów. Cały parter budynku, z oddzielnym wejściem przeznaczony będzie wyłącznie dla uczniów klas I-III, a wejście do szkoły monitorowane i otwierane elektronicznie.

Jeżeli zatem chcecie Państwo, by Wasze Dzieci uczyły się w wyjątkowej szkole, gdzie panuje przyjazna atmosfera, a nauczyciele pomagają odkrywać i rozwijać ukryte talenty, zapraszamy do tworzenia nowej Szkoły Podstawowej nr 1 razem z nami. Dla nas każde dziecko jest numerem 1!

Już w marcu rusza rekrutacja do naszej placówki, o której będziemy informowali na naszej stronie internetowej, fanpage'u i lokalnych mediach.