Miłośniczki literatury i języka polskiego sięgnęły po najwyższe tytuły

Ogromnym sukcesem naszych uczennic zakończył się Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego - Paulina Kaszubska została jedną z ośmiu laureatek, a Kinga Wasiak finalistką. Zdobycie tytułu laureata konkursu zwalnia Paulinę z części polonistycznej egzaminu gimnazjalnego, zapewnia ocenę celującą z przedmiotu i daje pierwszeństwo w rekrutacji do wybranej szkoły średniej. Ocenę celującą otrzyma również Kinga Wasiak.

Konkurs Języka Polskiego ma na celu rozwijanie humanistycznych zainteresowań młodzieży oraz promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności polonistycznych, który wykracza poza treści podstawy programowej z języka polskiego dla gimnazjum. W dobie ogólnej niechęci do czytelnictwa i niedbalstwa językowego niezmiernie cieszy fakt, że nasze gimnazjalistki promują kulturę językową i z pasją „pochłaniają” książki.

Aby zebrać najwyższe laury, dziewczęta przygotowywały się do konkursu od początku nauki w gimnazjum pod kierunkiem Pań Agnieszki Łukomskiej-Szmai i Ewy Pawałowskiej.