Paulina Kaszubska podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych!

Osiągnięcia uczennicy klasy III b - Pauliny Kaszybskiej - plasują ją w ścisłej czołówce w województwie. Paulina może bowiem poszczycić się tytułem laureata konkursu z chemii i języka polskiego, jest też finalistką wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Poniżej prezentujemy wywiad z uczennicą.

-Paulino, gratulujemy tak licznych sukcesów. Zdradź nam swój sekret, jak skutecznie się uczyć ? Aby osiągać tak fantastyczne wyniki i spektakularne sukcesy jak ty ?

-Według mnie, najważniejsze to skupić się na dziedzinie, którą lubimy, wtedy nauka jest przyjemnością. Nie będę jednak ukrywać, że np. z tytułem laureata konkursu przedmiotowego wiąże się także ogromna praca, rozłożona na miesiące, nieraz nawet lata.

-Czy przygotowywałaś się do konkursów wyłącznie samodzielnie?

-Oczywiście, że nie. Nieocenioną pomocą i wsparciem wykazali się moi nauczyciele. Regularnie pracowaliśmy po lekcjach na dodatkowych zajęciach. Między innymi w czasie ferii zimowych mogłam poszerzyć wiedzę z zakresu obejmującego konkursy wojewódzkie, który niejednokrotnie przekracza materiał realizowany w gimnazjum.

-To ciekawe. Czy oznacza to, że musiałaś zgłębić program szkoły średniej?

-Tak. Pani Dorota Graczyk-Baranowska w przystępny sposób przekazała mi informacje np. o izomerii węglowodorów i ich pochodnych, Pani Marzena Michalska pomagała mi rozwiązywać zadania z maturalnych arkuszy z geografii na poziomie podstawowym i rozszerzonym. Pani Ewa Pawałowska z kolei ułatwiła analizę obszernego kanonu lektur z uwzględnieniem pozycji zarezerwowanych dotąd dla szkół średnich. Pani Alicja Lisiecka zaś objaśniła mi zawiły świat inwestycji i gry na giełdzie.

-Z którą z tych nauk wiążesz swą przyszłość jeśli chodzi o wybór szkoły ponadgimnazjalnej?

-Żałuję, że muszę w ogóle dokonywać wyboru profilu klasy, ponieważ chętnie rozwijałabym zainteresowania we wszystkich kierunkach. Jeśli jednak mam tego wyboru dokonać, to zdecydowanie postawię na chemię w klasie o profilu matematyczno-chemicznym.

-Za niecały miesiąc egzaminy gimnazjalne, a ty już jesteś zwolniona z jego 2 części: języka polskiego oraz przedmiotów przyrodniczych. To musi być ogromna satysfakcja. Co będziesz robić w tym czasie?

-Oczywiście będę wspierać moich kolegów i koleżanki, trzymając kciuki, aby temat rozprawki okazał się łatwiejszy niż na próbnych egzaminach.

-Dziękujemy za rozmowę, życząc wielu sukcesów w szkole średniej.