Nasze laureatki Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych i ich opiekunowie odebrali nagrody z rąk Łódzkiego Kuratora Oświaty

Piątek 7 kwietnia, mimo deszczowej, chłodnej aury, był dla nas wyjątkowo piękny i ważny. Paulina Kaszubska i Kinga Wasiak – gimnazjalistki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łęczycy wraz z opiekunami wzięły udział w niecodziennej uroczystości, jaką była gala wręczenia nagród laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Uroczystość odbywała się w auli fioletowej Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Salę wypełniała młodzież gimnazjów i szkół podstawowych oraz jej opiekunowie - nauczyciele. Wagę tej uroczystości podkreślili swoją obecnością przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Łodzi, Łódzkiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego oraz Urzędu Wojewódzkiego.

Nasze uczennice znalazły się w gronie najbardziej utytułowanych: Paulina Kaszubska jako podwójna laureatka Konkursów z Języka Polskiego i z Chemii oraz finalistka Konkursu z Geografii, a Kinga Wasiak – jako laureatka Konkursu z Plastyki i finalistka Konkursu z Języka Polskiego. Nie sposób pominąć informacji, że dziewczęta zapisały się w bogatej historii osiągnięć naszej szkoły jako pierwsze zdobywczynie najwyższych tytułów w konkursie polonistycznym i plastycznym. Dziewczęta zostały nagrodzone przez Łódzkiego Kuratora Oświaty Grzegorza Wierzchowskiego pięknymi albumowymi pozycjami z bliskich im dziedzin zainteresowań oraz dyplomami.

Opiekunami naszych laureatek były Panie: Dorota Graczyk-Baranowska, Ewa Pawałowska, Renata Wasiak, Marzena Michalska i Agnieszka Łukomska-Szmaja. Za swój długotrwały wysiłek i fachowe przygotowanie uczennic otrzymały z rąk Kuratora Oświaty listy gratulacyjne.