Warsztaty dla najlepszych chemików w województwie

Laureaci i najlepsi finaliści Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii wzięli udział w warsztatach chemicznych zorganizowanych przez uczniów i nauczycieli z I Liceum Ogólnokształcącego w Łodzi. Naszą szkołę reprezentowała tegoroczna laureatka WKP z Chemii - Paulina Kaszubska. Zajęcia rozpoczęły się od pokazu doświadczeń w wykonaniu uczniów II klasy LO. Następnie każdy uczestnik otrzymał 5 probówek z roztworami. Roztwory zawierały nieznane kationy metali i aniony reszt kwasowych. Zadaniem uczniów było przeprowadzenie odpowiednich reakcji tak, aby zidentyfikować zawarte w roztworach jony. Dla utrudnienia zadania w trzech probówkach było po kilka kationów i anionów. Wszyscy uczestnicy warsztatów pracowali niestrudzenie i każdy z nich odniósł sukces.