Trwają przygotowania do Międzynarodowego Turnieju Robotów w Pradze

Nasi uczniowie rozpoczęli bezpośredni etap przygotowań do odbywającego się pod koniec czerwca Międzynarodowego Turnieju Robotów w Pradze. Młodzi pasjonaci robotyki konstruują zdalnie sterowane pojazdy potrafiące wyszukiwać, chwytać i przewozić obiekty umieszczone w ściśle określonym polu. Swoje umiejętności i pomysły będą mogli skonfrontować z rówieśnikami z Czech, Austrii, Niemiec, Szwajcarii i Wielkiej Brytanii.

Uczniowie są w tej chwili na etapie konstruowania robotów według dokumentacji projektowej zaakceptowanej przez organizatorów. Po tym etapie nastąpi faza ich programowania, a na koniec testy na specjalnie przygotowanych torach, które mają jak najwierniej odtwarzać te, z którymi będą mieli do czynienia podczas turnieju.

Łęczycką placówkę reprezentować będą: Witold Borkowski, Szymon Gąsiński, Krystian Nowakowski, Wojciech Durys, Michał Andryskowski, Jakub Kołodziejski. Do zawodów przygotowują ich nauczyciele mechatroniki: Łukasz Cybulski i Renata Wasiak. Nad logistyką przedsięwzięcia czuwa Agnieszka Andryskowska.

Międzynarodowy Turniej Robotów w Pradze organizowany jest przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Karola. Wydarzenie w stolicy Czech jest czymś więcej niż zmaganiami w kilkunastu robotycznych konkurencjach. To robiona z ogromnym rozmachem, dwudniowa, międzynarodowa promocja robotyki i pokrewnych dziedzin. Oprócz pasjonatów, swoje roboty przedstawią czołowe firmy z branży oraz prężnie działające koła naukowe z całej Europy.