Warsztaty w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Łodzi

We wtorek 16 maja uczniowie naszej szkoły kolejny raz  uczestniczyli w zajęciach terenowych w Lesie Łagiewnickim. Rezerwat przyrody Las Łagiewnicki położony jest na najwyższej części część Wzniesień Łódzkich, silnie podzielonej  przez niewielkie doliny rzeczne o różnorodnej rzeźbie. Liczne jeziorka usytuowane na terenie lasu posłużyły młodzieży, jako stanowiska do oceny stanu czystości wody.

Uczestnicy warsztatów pt.: Ekosystem wodny badali wodę na podstawie: wskaźników fizyko - chemicznych: temperatury wody, temperatury powietrza, ruchu powietrza, przezroczystości wody, intensywności zapachu, barwy, pH, twardości oraz obecności jonów NO2 -, NO3- i PO43-, wskaźników biologicznych – częstości występowania gatunku: ośliczki, błotniarki, larw jętki, ważki, chrząszcza, ochotki.

Edukacja ekologiczna oparta na zajęciach przyrodniczo – leśnych umożliwia uzupełnienie wiedzy o praktyczne działania, utrwalenie zdobytych wiadomości, jak również co bardzo istotne kształtuje postawy proekologiczne oraz umożliwia kontakt z przyrodą.