Szkolny Konkurs Matematyczny Mądra głowa

Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły przystąpili do Szkolnego Konkursu Matematycznego Mądra głowa. Celem konkursu jest pobudzenie i rozwijanie zainteresowań i zdolności matematycznych młodzieży gimnazjalnej, a w szczególności: popularyzowanie i ukazanie jej piękna poprzez rozwiązywanie niestandardowych problemów, rozwijanie twórczego myślenia i doskonalenia umiejętności niekonwencjonalnych rozwiązań, łączenie wartości pracy z rozwojem uzdolnień, wdrażanie uczniów do samokształcenia, stwarzanie uczniom możliwości sprawdzenia i porównania posiadanego poziomu wiadomości i umiejętności matematycznych, kształtowanie życzliwej atmosfery rywalizacji.

Do konkursu przystąpiło 40 uczniów, którzy zmagali się z 10 zadaniami zamkniętymi i 3 otwartymi na różnym poziomie trudności.

Wyróżnieni zostali następujący uczniowie:

1 miejsce: Michał Andryskowski
2 miejsca: Paulina Walisiak i Dominik Wielogórka