Z wizytą w Warszawie

W poniedziałek 18 września uczniowie naszej szkoły, dzięki współpracy z senatorem RP Przemysławem Błaszczykiem, pojechali do Warszawy. Poznali historię Sejmu i Senatu, zwiedzili budynek TV , Zamek Królewski oraz Muzeum Żydów Polskich POLIN.

Wizyta w Sejmie i Senacie wzbogaciła wiedzę uczniów na temat funkcji i uprawnień parlamentarzystów i senatorów, którą z pewnością wykorzystają podczas lekcji historii. Następny etap wycieczki to wizyta w na Woronicza 17, a więc w budynki TVP .To właśnie TVP jest jedynym polskim telewizyjnym nadawcą publicznym. Uczniowie mieli okazję obejrzeć studia telewizyjne i pomieszczenia reżyserskie. Barokowo- klasycystyczny zamek zachwycił wszystkich bogactwem, a niezwykła historia tego miejsca na zawsze pozostanie w pamięci zwiedzających. Zamek to Pomnik Historii i Kultury Narodowej. Ostatnim etapem wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN-nowoczesna instytucja kultury- muzeum historyczne ukazujące 1000 lat dziejów polskich Żydów.

Opiekę nad uczniami sprawowały: Alicja Lisiecka, Mariola Południkiewicz, Marzena Michalska i Maria Szałapska. Dziękujemy panu senatorowi Przemysławowi Błaszczykowi za pomoc w organizacji wycieczki i liczymy na dalszą współpracę.