"Jedynka online" nadaje z Jerozolimy!

Projekt Jedynka ONLINE, czyli szkoła w chmurze i Youtube nabiera rozpędu w niespotykany w polskiej szkole sposób. Pojawiają się kolejne filmy, a najnowsze odcinki kręcone były w stolicy Izraela, Jerozolimie, m.in.w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem.

Przypomnijmy, że kanały uruchomione w serwisie Youtube przez pomysłodawców projektu to: Aga teaches English (Agnieszka Andryskowska), Konstruuj swoje marzenia (Łukasz Cybulski) oraz Lisia historia (Alicja Lisiecka). Pomimo, że od ich uruchomienia minął dopiero miesiąc, to udostępnione filmy wyświetlono już łącznie ponad 6,5 tysiąca razy, a wśród subskrybentów można znaleźć także absolwentów szkoły i rodziców uczniów "Jedynki".

Kolejne odcinki będą równie zaskakujące i niestereotypowe, bo niepodobne do typowego uczenia "przy tablicy". Lekcje historii będą odbywać się w różnych nietypowych miejscach. Nakręcony też został już odcinek z wywiadem z wybitnym ekspertem w dziedzinie robotyki i programowania. Kanał poświęcony nauce języka angielskiego natomiast zawiera pierwsze linki do bezpłatnej aplikacji Quizlet, przy pomocy której każdy może przyswoić partie słownictwa w swoim własnym tempie, choćby przy pomocy telefonu komórkowego.

To nie koniec pomysłów autorów tego bezprecedensowego w polskiej oświacie projektu, warto być na bieżąco i śledzić kolejne materiały, ponieważ jeszcze w bieżącym roku szkolnym "Jedynka online" będzie tworzyć filmy w 2 europejskich krajach.

Główny cel, który przyświeca nauczycielom, to przekazywanie wiedzy w nowoczesny sposób. Wiedzy, która nie staje się niedostępna po wybrzmieniu dzwonka szkolnego, lecz jest na wyciągnięcie ręki, dostępna na żądanie, o każdej porze i przy pomocy różnych urządzeń. Dla uczniów naszej Jedynki, ale również dla wszystkich zainteresowanych publikowanymi treściami.

Głęboko wierzymy, iż przyszłość edukacji nierozerwalnie związana będzie z takim modelem nauczania i już teraz zapraszamy do obejrzenia najnowszych odcinków na naszych kanałach.