Archiwum wydarzeń Roku Szkolnego 2006/2007

Sprzedaż mundurków rozpoczęta

Rozpoczęła się sprzedaż mundurków szkolnych obowiązujących w naszym gimnazjum.

Sprzedaż prowadzi sklep PHU "Ola" ul. Szpitalna 4.

Sugerujemy zakup jednego kompletu. Kolejne będzie można kupić we wrześniu.

Zobacz więcej

Zakończenie roku szkolnego 2006/2007

W piątek 22 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2006/2007. Z tej okazji na sali gimnastycznej odbyło się wręczenie nagród uczniom z najwyższą średnią, zaangażowanym w życie szkoły oraz laureatom konkursów i zawodów sportowych.

Zobacz więcej

Uroczyste pożegnanie klas trzecich

W środę 20 czerwca odbyło się uroczyste pożegnanie klas trzecich. Na początku było uroczyście i galowo. Impreza rozpoczęła się polonezem w wykonaniu przedstawicieli klas trzecich.

Zobacz więcej

Zielona Szkoła w Czechach, Austrii i Polsce

W dniach 11-15 czerwca grupa uczniów naszego gimnazjum pod opieką p. I. Gut-Leśkiewicz, p. A. Izydorczyk oraz p. Ł. Cybulskiego przebywała na Zielonej Szkole w Czechach, Austrii i Polsce.

Zobacz więcej

Zielona Szkoła we Francji

W dniach 3 – 10 czerwca 2007 roku uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy, uczący się języka francuskiego, uczestniczyli w Zielonej Szkole we Francji. Przebywali w w ośrodku wypoczynkowym miasta Rillieux-la-Pape w Chabotte ( 150 km na południe od Lyonu).

Zobacz więcej

Rocznica nadania imienia. Otwarcie nowej hali sportowej.

W piątek 1 czerwca w naszej szkole odbyły się uroczystości związane z rocznicą nadania szkole imienia Jana Pawła II. Trudno uwierzyć, że to już rok. W tym samym dniu nastąpiło oficjalne otwarcie nowej hali sportowej.

Zobacz więcej

Sukcesy gimnazjalistów w Turnieju Rycerskim

W sobotę 2 czerwca na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Łeczycy odbył się Jarmark Benedykta Polaka. Wśród atrakcji przygotowanych w tym dniu nie mogło zabraknąć konkursu drużyn rycerskich. Zawody rozgrywane były na szczeblu powiatowym.

Zobacz więcej

Ogólnopolskie spotkanie młodzieży - Lednica 2007

Dnia 2 czerwca młodzież z naszego gimnazjum pod opieką p. Kordysiewicz wzięła udział w XI Spotkaniu Młodzieży na Polach Lednickich. Punktem kulminacyjnym było przejście przez Bramę III Tysiąclecia, tzw. ”bramę Rybę”.

Zobacz więcej

Sukcesy gimnazjalistów w Konkursie Literackim

Podczas tegorocznej Majówki ogłoszono wyniki Konkursu Literackiego o szczeblu powiatowym "Książka lekarstwem duszy" organizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Łodzi. I miejsce zajęła Maja Małowiecka z kl. II g, III miejsce - Kamil Kowalczyk z I b, Tomasz Pawałowski z kl. III f otrzymał wyróżnienie.

Gratulujemy talentów pisarskich i poetyckich.

Podium naszych lekkoatletów w Finale Wojewódzkim Ligi Lekkoatletycznej

Nasi lekkoatleci bardzo dobrze spisali się w finale Gimnazjady. Drużyna chłopców zajęła II miejsce, a drużyna dziewcząt III miejsce. Warto dodać, że nasze zespoły są najbardziej utytułowane, ponieważ zdobyły najwięcej tytułów mistrzowskich.

Zobacz więcej

Z wizytą u przedszkolaków

"Czego uczą nas bajkowi bohaterowie" to tytuł przedstawienia wystawionego przez uczestników kółka recytatorsko-teatralnego (opiekun: p. Marzena Chodkowska) dla przedszkolaków z Państwowego Przedszkola nr 2 w Łęczycy w dniu 24 maja.

Zobacz więcej

Bierzmowanie klas trzecich

W dniu 24 maja 2007 r. uczniowie klas trzecich naszego gimnazjum przyjęli sakrament bierzmowania z rąk księdza biskupa Alojzego Orszulika. Uroczystość odbyła się w Kościele św. Andrzeja Apostoła w Łęczycy. Bierzmowani otrzymali krzyżyki upamiętniające ten dzień.

Zobacz więcej

Sukcesy naszych lekkoatletów w Lidze Lekkoatletycznej

Nasi lekkoatleci bardzo dobrze zaprezentowali się w Lekkoatletycznej Lidze Rejonowej. Drużyna dziewcząt jak i chłopców zajęła pierwsze miejsce, co zapewniło nam awans do finału wojewódzkiego. Na drugim miejscu znalazł się zespół Szkół Sportowych z Aleksandrowa. Trzecie miejsce wśród dziewcząt zajęło Gimnazjum z Ozorkowa, a wśród chłopców Gimnazjum z Witoni.

Zobacz więcej

Z wizytą w Warszawie. II Konferencja "Francuski, why not?"

Uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami (Agnieszką Kaźmierczak, Ryszardem Ziarkowskim, Alicją Lisiecką, Aleksandrą Nowakowską oraz Iwoną Baranowską) uczestniczyli w wyjeździe do Warszawy. Pierwszym punktem programu był udział uczniów w Konferencji "Francuski, why not?".

Zobacz więcej

Święto Konstytucji 3 Maja w naszym mieście

Obchody Święta Konstytucji 3 Maja w naszym mieście odbyły się na Placu T. Kościuszki. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Burmistrz Miasta – pan Andrzej Olszewski oraz Wicestarosta – pan Janusz Mielczarek. Mszę świętą odprawił Ksiądz Dziekan i Ojciec Gwardian, a całą uroczystość uświetnił występ chóru Soli Deo oraz orkiestry Ochotniczej Straży Pożarnej w Łęczycy.

Zobacz więcej

Dzień Flagi Rzeczypospolitej

W środę 2 maja odchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z tej okazji na rynku naszego miasta odbyła się uroczystość podniesienia flagi Rzeczypospolitej Polskiej przygotowana przez 1 Dywizjon Lotniczy Ziemi Łęczyckiej z Leźnicy Wielkiej i Urząd Miejski w Łęczycy. Wśród zgromadzonych nie zabrakło przedstawicieli naszego gimnazjum wraz z pocztem sztandarowym.

Zobacz więcej

Święto Konstytucji 3 Maja w naszym gimnazjum

30 kwietnia w naszym gimnazjum uroczyście obchodziliśmy Święto Konstytucji 3 Maja. Wszyscy uczniowie oraz nauczyciele uczestniczyli w akademii przygotowanej z tej okazji przez grupę uczniów pod kierunkiem p. Ireny Gut-Leśkiewicz.

Zobacz więcej

Gimnazjalny Turniej Piłki Nożnej

Dzięki akcji PZU „Ale akcja - Rusz się człowieku” młodzież z naszego Gimnazjum mogła zmierzyć się ze sobą podczas turnieju piłki nożnej.

Zobacz więcej

Sukcesy gimnazjalistów w Powiatowym Konkursie Recytatorskim

17 kwietnia odbył się w Domu Kultury w Łeczycy Powiatowy Konkurs Recytatorski "Pięknie być człowiekiem". Kolejny rok z rzędu nasi uczniowie odnieśli sukces, zdobywając najwyższe miejsca. Konkurs wygrała Majka Jaworska (IIg), a drugie miejsce zajął Rafał Andrzejczak (IIIf). Uczniowie zakwalifikowali się do finału wojewódzkiego i już niedługo spróbują swych sił w Płocku.

Karolina Urbanek wśród gwiazd lekkiej atletyki

Karolina Urbanek otrzymała zaproszenie na międzynarodowy mityng do Brna. Na zawody wyjeżdża reprezentacja województwa. Karolina jest najmłodszą powołaną zawodniczką. Z Łęczycy wyjeżdżają również: Przemysław Michalski i Grzegorz Sobiński.

Wspaniałe wyniki gimnazjalistów w konkursach przedmiotowych

Zakończyły się ostatnie etapy konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów. W tym roku szkolnym nasi uczniowie mogą poszczycić się dużymi osiągnięciami. Trzech uczniów z bardzo wysokim dorobkiem punktowym uzyskało tytuł finalisty wojewódzkiego.

Zobacz więcej

Niedziela Palmowa w Łowiczu

1 kwietnia w Niedzielę Palmową uczniowie naszego gimnazjum wraz z opiekunami p. Beatą Kordysiewicz i p. Agnieszką Izydorczyk, wybrali się do Łowicza. Tam odbyła się Msza Św. A następnie konkurs palm.

Zobacz więcej

Obchody drugiej rocznicy śmierci Jana Pawła II

W poniedziałek 2 kwietnia obchodziliśmy drugą rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II - Patrona naszej szkoły. Z tej okazji na rynku naszego miasta odbyła się uroczysta msza święta z udziałem naszego pocztu sztandarowego. Wśród zgromadzonych mieszkańców Łeczycy nie zabrakło wielu przedstawicieli naszej szkoły.

Zobacz więcej

Goście z Niemiec w naszym gimnazjum

W sobotę 31 marca nasze gimnazjum odwiedzili przedstawiciela Urzędu Miasta w Penzlin. Wizyta ta miała na celu ustalenie szczegółów współpracy naszej szkoły ze szkołą w Penzlin.

Zobacz więcej

Z wizytą w Modeście

MODESTA w Ozorkowie to Przedsiębiorstwo Konfekcyjne, w którym 30.03.br. były klasy III a i III b z wychowawczyniami. Zapytacie: po co? Żeby zobaczyć, jak współcześnie projektuje się i szyje modne ciuszki.

Zobacz więcej

Tydzień Comeniusa

27 marca 2007 r. w naszym gimnazjum obchodziliśmy „Dzień krajów partnerskich” programu Sokrates Comenius. Data ta zbiegła się z Międzynarodowym Dniem Teatru i obchodzoną dwa dni wcześniej 50 rocznicą EWG – utworzenia Wspólnego Rynku w Europie.

Zobacz więcej

Sukcesy naszych lekkoatletów

Młodzi lekkoatleci z Łęczyckiego Gimnazjum wzięli udział w Halowych mistrzostwach Województwa Młodzików w Lekkiej Atletyce. Nasi reprezentanci mogą zaliczy udział w zawodach do bardzo udanych.

Zobacz więcej

Nasze gimnazjum wyróżnione

W piątek 23 marca w Pałacu Młodzieży im. J. Tuwima w Łodzi podsumowano feryjny konkurs „FERIE 2007 - NA SPORTOWO, BEZPIECZNIE I ZDROWO” pod patronatem wojewody łódzkiego. Wśród wyróżnionych placówek oświatowych nie zabrakło naszego gimnazjum.

Zobacz więcej

Wizyta w Teatrze Powszechnym w Łodzi

Dzień 21 marca nie wszyscy spędzali w atmosferze sportowej, bo część młodzieży pojechała do Teatru Powszechnego w Łodzi na „Dzieła wszystkie Szekspira”.

Zobacz więcej

Dzień Samorządności

Pierwszy Dzień Wiosny (i Wagarowicza ...) jak co roku w naszym gimnazjum był jednocześnie Dniem Samorządności. Atrakcji, jak zwykle, nie brakowało.

Zobacz więcej

Spotkanie z entomologiem

Wizyta p. Marka Mażewskiego w kl. 3a, na zaproszenie p. Ewy Pawałowskiej, zapoczątkowała cykl: „Spotkania z ...”.

Pan Marek jest „entomologiem”, czyli w potocznym rozumieniu - osobą interesującą się owadami, amatorem-hobbystą; jego pasją są zwykłe i niezwykłe okazy chrząszczy. Posiada sporą kolekcję owadów, które sam schwytał lub pozyskał na zasadzie wymiany.

Zobacz więcej

Dni Otwarte w Gimnazjum

2 marca odbyła się, jak co roku, impreza integracyjna "Dni Otwarte w Gimnazjum", mająca na celu zapoznanie uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych w Łęczycy z naszą placówką.

Zobacz więcej

Tradycje profilaktyki w gimnazjum

W środę 28 lutego odbył się w naszym gimnazjum wielki happening: „Czysta szkoła”. W roli głównej wystąpili uczniowie, którzy prezentowali następujące hasła: „Zero tolerancji dla przemocy”, „Jestem czysty” oraz „Twoje zdrowie”.

Zobacz więcej

Gimnazjum pod siatką

20 lutego w Gimnazjum w Łęczycy odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce dziewcząt "Gimnazjada 2007". Zawodniczki Gimnazjum w Łęczycy spisały sie znakomicie wygrywając z Gimnazjumw Grabowie i Gimnazjum w Piątku 2;0. Tym samym awansowały do Mistrzostw Rejonu które zostana rozegrane 01.03.2007r również w Gimnazjum w Łęczycy. Chłopcy natomiast mieli trudniejszą przeprawę, gdyż do ich Mistrzostw Powiatu zgłosiło się aż 7 drużyn, i byli podzieleni na grupy. W konsekwencji zajęli 3 miejsce.

Zobacz więcej

Z wizytą w przedszkolu

Dziewczęta z kółka recytatorsko-teatralnego przebrane za wróżki i księżniczki w dniu 15.02.2007 r. odwiedziły dzieci z Państwowego Przedszkola nr 2 w Łęczycy. Podarowały maluchom maskotki oraz książki z bajkami i wierszykami. Włączyły się w akcję „Cała Polska czyta dzieciom”, prezentując znane i lubiane utwory.

Zobacz więcej

Spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy

14 lutego w naszym gimnazjum odbyło się spotkanie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy. Funkcjonariusze omówili skutki prawne niewłaściwych zachowań młodzieży szkolnej.

Zobacz więcej

Ferie na sportowo bezpiecznie i zdrowo

Ferie zimowe w naszym gimnazjum zapowiadają sie bardzo atrakcyjnie. Uczniowie będą mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach "Ferie na sportowo bezpiecznie i zdrowo".

Szczegóły programu (pdf)

Sprawozdanie z realizacji programu (pdf)

Zobacz galerię zdjęć

XV Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

W niedzielę 14 stycznia odbył się XV (kosmiczny) finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tematem tegorocznego finału, podobnie jak przed rokiem, była pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach i nauka pierwszej pomocy.

Zobacz więcej

Francais

Goście z Francji w naszym gimnazjum

Nowy Rok rozpoczął się od miłych odwiedzin. Na zaproszenie p.Agnieszki Kaźmierczak – nauczycielki języka francuskiego do naszego Gimnazjum przybyli państwo Maria i Gerard Bayon. Pan Gerard Bayon jest zastępcą mera Rillieux-la-Pape miasta bliźniaczego Łęczycy, które znajduje się w strefie podmiejskiej Loynu we Francji. Celem odwiedzin było przeprowadzenie nietypowej lekcji języka francuskiego w klasie Ic.

Zobacz więcej

Jasełka Bożonarodzeniowa

Tradycją w naszym gimnazjum jest Jasełka Bożonarodzeniowa.W tym roku przygotowali ją uczniowie klasy IIId oraz IIIe pod kierunkiem p. Beaty Kordysiewicz i p. Jarzego Pawałowskiego. W zaprezentowanym przedstawieniu uczestniczyła cała społeczność szkolna. W ten sposób zostaliśmy wprowadzeni w cudowny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Zobacz galerię zdjęć

Wycieczka do Elektrowni w Koninie i Kopalni soli w Kłodawie

W piątek 15 listopada grupa uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami miała możliwość zwiedzania Elektrowni w Koninie oraz Kopalni soli w Kłodawie.

Zobacz więcej

Mistrzostwa gimnazjum w skoku wzwyż klas pierwszych

W czwartek 30 listopada odbyły Mistrzostwa gimnazjum w skoku wzwyż klas pierwszych. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się Edyta Smardz, która skoczyła 140 cm, a wśród chłopców Maciej Kiendzierski uzyskując wynik 150 cm.

Zobacz więcej

XII Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół

Dnia 29 listopada 2006 r. odbyły się XII Powiatowe Konfrontacje Artystyczne Szkół. My również, jak co roku, wzięliśmy w nich udział. Przygotowaliśmy się solidnie, co dało efekt w postaci pierwszego miejsca.

Zobacz więcej

Powiatowy Przegląd Twórczości Wokalnej Szkól

Marta Rosińska zajęla pierwsze miejsce w Powiatowym Przeglądzie Twórczości Wokalnej Szkól w kategorii: gimnazja, soliści.

Zobacz więcej

Powiatowy Konkurs Poetycki

22 listopada rozstrzygnięto Powiatowy Konkurs Poetycki organizowany przez Bibliotekę Powiatową w Łęczycy. W kategorii wiekowej gimnazjum znów zostały nagrodzone nasze młode talenty literackie .

Zobacz więcej

Francais

Wizyta w Jednostce Wojskowej w Leźnicy Wielkiej

13 oraz 17 listopada 2006 roku uczniowie Gimnazjum im Jana Pawła II w Łęczycy, pod opieką: p. A. Kaźmierczak, p. A. Lisieckiej, p. A. Nowakowskiej, p. I. Gut-Leśkiewicz, p. R. Wasiak, p. Ł. Cybulskiego, mieli możliwość zwiedzenia Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej. Udało nam się zorganizować tę ciekawą wizytę dzięki Dniom Otwartym w Jednostce, które odbywały się pod hasłem „Tradycja zobowiązuje”.

Zobacz więcej

Dzień Niepodległości

W czwartek 9 listopada odbyła się w naszym gimnazjum uroczysta akademia z okazji Dnia Niepodległości. W czasie jej trwania wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych oraz wierszy z tamtego okresu czasu. Obejrzeliśmy również scenki oddające nastrój tamtych wydarzeń. Naszą akademię uświetnił swoją obecnością przedstawiciel Jednostki Wojskowej w Leźnicy Wielkiej.

Obchody Święta Niepodległości kontynuowaliśmy w sobotę 11 listopada. Tego dnia w naszym mieście odprawiona została uroczysta msza święta w kościele św. Andrzeja. Dalsza część uroczystości odbyła się na Placu Tadeusza Kościuszki. Nastąpiły tam okolicznościowe przemówienia oraz złożenie kwiatów pod pomnikiem Matki Boskiej. Wśród uczestników tych uroczystości nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego gimnazjum.

Zobacz galerię zdjęć

Konkurs Literacki "Moja wymarzona biblioteka"

W październiku odbył się Konkurs Literacki "Moja wymarzona biblioteka" organizowany przez Bibliotekę Miejską dla Dzieci i Młodzieży. Nasza młoda literatka z kl. I a - Agnieszka Frątczak otrzymała nagrodę za opowiadanie "Wymarzona podróż".

Gratulacje!!!

Przeczytaj opowiadanie Agnieszki

Francais

Wycieczka do Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego - to cel wycieczki do Warszawy, jaki drugo- i trzecioklasiści z p. E. Pawałowską, p. A. Lisiecką i p. A. Kaźmierczak odbyli 25.10.06r. Czekaliśmy na ten wyjazd kilka miesięcy i... warto było. Muzeum jest nowoczesne i ma tak ogromną liczbę eksponatów, zdjęć, ciekawostek, że nie sposób wszystkiego obejrzeć w trakcie jednej wycieczki. Należałoby tam pojechać jeszcze raz. Zajrzeliśmy też na warszawską Starówkę.

Zobacz galerię zdjęć

Dzień Nauczyciela 2006

W piątek 13 października obchodziliśmy święto wszystkich nauczycieli i personelu szkolnego. Z tej okazji w sali gimnastycznej naszego gimnazjum odbyła się uroczysta akademia. Nie zabrakło na niej występów tanecznych uczniów z nauczycielami, śpiewów oraz humorystycznych scenek.

Zobacz galerię zdjęć

100-lecie Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy

W tym roku upływa 100 lat od utworzenia "Czteroklasowej Szkoły Realnej im. Adama Mickiewicza w Łęczycy". Szkołę tą uważa się za protoplastę dzisiejszego Liceum Ogólnokształcącego im. Kazimierza Wielkiego. Z tej okazji 7 października dyrekcja Liceum zorganizowała uroczysty Zjazd Absolwentów. Jubileuszowe spotkanie rozpoczęło się od uroczystej Mszy św. w intencji Alma Mater. Następnie odbył się przemarsz Alejami Jana Pawła II do budynku Szkoły, gdzie odbyło się odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej i dalszy ciąg części oficjalnej. Wśród uczestników obchodów 100-lecia Liceum nie zabrakło przedstawicieli naszego gimnazjum.

Zobacz galerię zdjęć

Otrzęsiny 2006

W piątek 28 września starsze klasy urządziły tradycyjne otrzęsiny dla pierwszaków. Trzeba przyznać, że emocji i zabawy było co niemiara. Pierwszacy zostali poddani wielu próbom, podczas których musieli przejść test sprawnościowy i godnie się zaprezentować. Ku uciesze nauczycieli, starszych kolegów i koleżanek „kociaki” doskonale poradziły sobie z przygotowanymi zadaniami i udowodniły, że są gotowe na wszystko, aby pozostać w murach naszego gimnazjum. Wspaniałą zabawę kontynuowaliśmy na pierwszej w tym roku szkolnym dyskotece.

Gratulujemy wszystkim nowoprzyjętym gimnazjalistom i życzymy im powodzenia!!!!!!

Zobacz galerię zdjęć

"Wspomnienia z wakacji"

W piątek 28 września w naszym gimnazjum odbył się happening pod hasłem "Wspomnienia z wakacji". Całe zdarzenie zostało zorganizowane przez członków Koła artystycznego pod kierunkiem p. Jerzego Pawałowskiego.

Zobacz galerię zdjęć

67 Rocznica Bitwy nad Bzurą

W niedzielę 10 września odbyły się uroczystości poświęcone 67 rocznicy Bitwy nad Bzurą. Była to największa bitwa podczas wojny obronnej Polski. Wzięły w niej udział dwie polskie armie "Poznań" i "Pomorze", które stoczyły walkę z niemieckimi 8 Armią i 10 Armią z Grupy Armii Południe.

Do Łęczycy przybyli kombatanci z całej Polski, a w śród nich żyjący jeszcze uczestnicy tamtych pamiętnych wydarzeń. W uroczystościach wzięli również udział przedstawiciele władz samorządowych, duchowieństwa, poczty sztandarowe, kompania reprezentacyjna z jednostki wojskowej z Leźnicy Wielkiej oraz mieszkańcy Łęczycy. W tym gronie nie mogło zabraknąć przedstawicieli naszego gimnazjum.

Zobacz galerię zdjęć