Dzień Języków Obcych

26 września obchodziliśmy Dzień Języków Obcych. Święto ogłoszone przez Radę Europy, z inicjatywy Unii Europejskiej w 2001 roku podczas obchodów Europejskiego Roku Języków, ma za zadanie zwrócić uwagę na to, jak ważna jest nauka języków obcych nie tylko w szkole, ale i przez całe życie. Wydarzenie to ma również podkreślić znaczenie wszystkich języków, jakimi porozumiewamy się w Europie.

Z tej okazji w szkole pojawili się przedstawiciele różnych krajów. Na lekcjach języka angielskiego oraz niemieckiego uczniowie mogli spróbować wielu smakołyków z Niemiec i Wielkiej Brytanii. Sala 25 zamieniła się w prawdziwą strefę relaksu. Każdy mógł się tu napić pysznej herbaty i poznać bliżej tradycyjne "Tea time".