Dzień Edukacji Narodowej i uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej zwany popularnie Dniem Nauczyciela. Z tej okazji w sali gimnastycznej szkoły odbyły się dwie bardzo ważne uroczystości.

Na początek pani dyrektor Wanda Lepczak złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły i wręczyła nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy dydatktyczno-wychowawczej. Warto dodać, że w tym roku oprócz nagród dyrektora panie: Alina Saganiak, Agnieszka Pawłowska i Mariola Południkiewicz otrzymały nagrody Burmistrza. Serdecznie gratulujemy!

Następnie swoją wielką chwilę mieli uczniowie klas pierwszych. Ślubowanie to wyjątkowy dzień nie tylko dla uczniów, ale również dla ich rodziców, dziadków i bliskich, którzy licznie przybyli na dzisiejszą uroczystość.

Kolejnym punktem programu była bardzo ciekawa i zabawna część artystyczna przygotowana przez klasę V b oraz II c pod kierunkiem p. Justyny Domańskiej oraz p. Agnieszki Wójcik-Rokity. Warto dodać, że panie były również autorkami całego scenariusza dzisiejszej uroczystości.

Na koniec swoje nagrody otrzymali najlepsi matematyczni sportowcy za zwycięstwo w konkursie łączącym te dwie dziedziny nauki, który zorganizowali p. Malwina Andrysiak i p. Robert Kubiak.

Podczas uroczystej akademii władze samorządowe reprezentował pan Marek Lisiecki – przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Pomocy Społecznej, rodziców – przewodnicząca Rady Rodziców – Magdalena Jagiełło. Niezmiernie miło było nam gościć w naszym gronie emerytowanych pracowników szkoły.