Święto dyni!

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zajęciach, których głównym bohaterem była dynia. Od rana w całej szkole królował kolor pomarańczowy. Każdy uczeń miał na sobie pomarańczowy element ubrania, a niektórzy zaprezentowali dyniowe stroje – trudno sobie wyobrazić lepszy początek tego wesołego dnia. Była to też znakomita okazja, aby dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat tego zdrowego warzywa. Warto dodać, że wydrążona i podświetlona od środka dynia z wyszczerbionymi zębami jest też głównym symbolem Halloween.

Uczniowie poznawali różnorodność dyń, próbowali dyniowych smakołyków, poznawali jej właściwości i wykonywali prace plastyczne na jej temat. Nie zabrakło też występów artystycznych z dynią w roli głównej, a także licznych zabaw z udziałem dyni: dyniowe kręgle, slalom dyniowy czy skoki przez dynię.

Zwieńczeniem tego pełnego wrażeń dnia była dyniowa dyskoteka!