Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

W dniu dzisiejszym obchodzimy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też wychowują.

Z tej okazji uczniowie klasy II b przybyli do szkoły przebrani w przepiękne bajkowe stroje. Ten dzień miał wszystkim przypomnieć jak ważne są bajki i że warto do nich powracać. Każde dziecko przygotowało krótką zagadkę o postaci, za którą się przebrało.

Wszyscy uczniowie podczas balu bawili się przy przy bajkowych przebojach. Były także bajkowe zagadki, puzzle oraz zabawy ruchowe. Bajkowa fotobudka zachęcała do wspólnego zdjęcia z koleżanką i kolegą z klasy. Odwiedziła nas także pani dyrektor. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Każdy uczeń na pamiątkę otrzymał medal z ulubioną postacią.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie w bajkowych strojach. Dzieci były zachwycone, a zabawa była świetna. Był to dzień pełen wrażeń. Podziękowania dla mamy: Huberta, Adama i Antka za przepiękną dekorację sali oraz przygotowanie słodkiego poczęstunku.