Nasza ekologiczna pracownia
Z przyjemnością informujemy, że w naszej placówce została zrealizowana eko – pracownia, przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, zgodnie z zadaniem: ” Utworzenie punktu dydaktycznego Szkoła Podstawowa nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy”, w ramach konkursu „Nasze Ekologiczne Pracownie”.
Koszt całkowity zdania – 59 097, 00 zł
Dofinansowanie – 55 697, 00 zł (94,25%)
W ramach projektu na obszarze ponad 250 m2 powstała nowoczesna, funkcjonalna przestrzeń edukacyjna na świeżym powietrzu. Pracownia umożliwia prowadzenie zajęć z edukacji przyrodniczej, botaniki, zoologii, ekologii, ochrony środowiska i warsztatów tematycznych.
W ramach realizacji projektu:
- zagospodarowano teren przyszkolny do prowadzenia zajęć w bezpośrednim kontakcie z przyrodą,
- zamontowano altanę, stoły, ławki,
- przygotowano ścieżkę sensoryczną,
- wyposażono przestrzeń w tablice edukacyjne, kompostowniki, pojemniki na deszczówkę, kosze do segregacji, skrzynkę z narzędziami ogrodniczymi,
- nasadzono różnorodne rośliny – drzewa iglaste, krzewy owocowe, krzewy i krzewinki ozdobne, trawy, turzyce, zioła i rośliny zielne,
- zakupiono atlasy, przewodniki, gry dydaktyczne, mikroskopy, lupy, zestawy doświadczalne do badania gleby, wody, biodegradacji.
Eko – pracownia pozwala uczniom zdobywać wiedzę poprzez obserwacje, doświadczenie i praktyczne działania. Prowadzenie ogródka nauczy dzieci odpowiedzialności, przedsiębiorczości i pracy w zespole. Nowo powstała Eko – pracownia stanowi nie tylko miejsce nauki, ale także wypoczynku, integracji oraz promowania postaw proekologicznych wśród całej społeczności szkolnej i środowisku lokalnym.
- Rekrutacja uzupełniająca
- 100 lat historii zapisanej w murach naszej szkoły
- Harmonogram obchodów 100-lecia szkoły
- Sponsorzy obchodów 100-lecia szkoły
- Patronat honorowy nad obchodami stulecia naszej szkoły
- Stajemy na podium Ogólnopolskiego Turnieju Robotów RUMBLE ROBOTS
- Rekrutacja do świetlicy szkolnej
- Twoje nazwisko na pamiątkowej tablicy 100-lecia szkoły!
- Każdy początek to spotkanie
- Wygrywamy Ogólnopolski Turniej Robotów Robothon w Słupsku!
Rekrutacja uzupełniająca Szanowni Państwo, W poniedziałek 15 czerwca o godzinie 08:00 rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do naszej szkoły, która potrwa do piątku 3 lipca do godziny 15:00. Rekrutacja uzupełniająca...
100 lat historii zapisanej w murach naszej szkoły
29 maja 2026 roku na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Łęczycy. Tego dnia odbyły się uroczyste obchody 100-lecia budynku szkolnego, który przez minione stulecie był siedzibą wielu...
Harmonogram obchodów 100-lecia szkoły
Już 29 maja będziemy wspólnie świętować wyjątkowy jubileusz – 100-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy! To niezwykle ważny moment dla całej społeczności szkolnej – uczniów, absolwentów,...







