Święto Niepodległości w naszej szkole
Dnia 11 listopada obchodzimy jedno z najważniejszych świąt narodowych – Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 107. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia Pocztu Sztandarowego i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie zaprezentowali część artystyczną, w której poprzez wiersze, pieśni i tańce przypomnieli trudną drogę naszego kraju do wolności.
Podczas występu mogliśmy podziwiać tradycyjnego poloneza oraz radosnego krakowiaka. Wzruszające recytacje, piosenki „Mury” i „Mieszkam w Polsce”, a także scenka symbolizująca walkę o wolność Polski, pozwoliły wszystkim obecnym poczuć dumę z bycia Polakiem.
Całość przebiegła w podniosłej atmosferze pełnej refleksji i patriotyzmu. Była to nie tylko lekcja historii, lecz także piękne świadectwo przywiązania do Ojczyzny.
Wystąpili: uczniowie klas 3a i 5b oraz Nikola Wrońska i Anna Osadnik.
Opiekunowie: Weronika Fortuna, Tomasz Kurzyk, Beata Kamińska i Justyna Domańska.
Dekoracja: Monika Borucka, Małgorzata Andrusiak i Krzysztof Czajkowski.
Poczet Sztandarowy wraz z opiekunami: Beata Kordysiewicz i Ilona Florczak.
Obsługa sprzętu: Patryk Bogdański i Marcel Boczkowski-Lesiak.
Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie tej wyjątkowej uroczystości.
- Rekrutacja uzupełniająca
- 100 lat historii zapisanej w murach naszej szkoły
- Harmonogram obchodów 100-lecia szkoły
- Sponsorzy obchodów 100-lecia szkoły
- Patronat honorowy nad obchodami stulecia naszej szkoły
- Stajemy na podium Ogólnopolskiego Turnieju Robotów RUMBLE ROBOTS
- Rekrutacja do świetlicy szkolnej
- Twoje nazwisko na pamiątkowej tablicy 100-lecia szkoły!
- Każdy początek to spotkanie
- Wygrywamy Ogólnopolski Turniej Robotów Robothon w Słupsku!
Rekrutacja uzupełniająca Szanowni Państwo, W poniedziałek 15 czerwca o godzinie 08:00 rozpoczyna się rekrutacja uzupełniająca do naszej szkoły, która potrwa do piątku 3 lipca do godziny 15:00. Rekrutacja uzupełniająca...
100 lat historii zapisanej w murach naszej szkoły
29 maja 2026 roku na długo pozostanie w pamięci całej społeczności szkolnej oraz mieszkańców Łęczycy. Tego dnia odbyły się uroczyste obchody 100-lecia budynku szkolnego, który przez minione stulecie był siedzibą wielu...
Harmonogram obchodów 100-lecia szkoły
Już 29 maja będziemy wspólnie świętować wyjątkowy jubileusz – 100-lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Łęczycy! To niezwykle ważny moment dla całej społeczności szkolnej – uczniów, absolwentów,...







