"Jedynka online" nadaje z Jerozolimy!

Projekt Jedynka ONLINE, czyli szkoła w chmurze i Youtube nabiera rozpędu w niespotykany w polskiej szkole sposób. Pojawiają się kolejne filmy, a najnowsze odcinki kręcone były w stolicy Izraela, Jerozolimie, m.in.w Instytucie Pamięci Męczenników i Bohaterów Holocaustu Yad Vashem. Przypomnijmy, że kanały uruchomio...

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2008/2009

Agata Amsolik Przewodnicząca Patrycja Szewczyk                                           &nbs...

Samorząd Uczniowski w roku szkolnym 2009/2010

Aleksandra Kamińska Przewodnicząca Karolina Kołodziejska                                          ...

Archiwum wydarzeń Roku Szkolnego 2006/2007

Sprzedaż mundurków rozpoczęta Rozpoczęła się sprzedaż mundurków szkolnych obowiązujących w naszym gimnazjum. Sprzedaż prowadzi sklep PHU "Ola" ul. Szpitalna 4. Sugerujemy zakup jednego kompletu. Kolejne będzie można kupić we wrześniu. Zobacz więcej Zakończenie roku szkolnego 2006/2007 W piątek 22 czerwca u...

Recenzje

Ola: „Dzieła wszystkie Szekspira” to „luźne” przedstawienie, które może spodobać się nie tylko uczniom, ale i niektórym dorosłym. Aktorzy starali się stworzyć klimat panujący w świecie dzisiejszej młodzieży, m.in. poprzez używanie języka kolokwialnego. Oglądając spektakl, można było odnieść...

Samorząd Uczniowski

Zapraszamy do zapoznania się ze składem osobowym Samotrządu Uczniowskiego: ROK SZKOLNY WEJŚCIE 2014/2015 Zobacz 2013/2014 Zobacz 2012/2013 Zobacz 2011/2012 Zobacz 2010/2011 Zobacz 2009/2010 Zobacz 2008/2009 Zobacz

Koło artystyczne Wulkan

Koło artystyczne to miejsce dla spragnionych twórczych przeżyć młodych ludzi. Daje możliwość realizowania swoich artystycznych zainteresowań. Pozwala posmakować różnych dziedzin sztuki. Uczy współpracy w grupie, stwarza warunki do rozwoju kreatywności. Nasze koło jest hermetycznie zamknięte dla nudy. Opiekunem ko...

Pisane prozą

Karolina Kołodziejska Pielgrzym Pokoju i Apostoł Jedności – Jan Paweł II Kim był Jan Paweł II? Papieżem? Poetą? Góralem z Wadowic? Uczciwym i mądrym człowiekiem? Karol Wojtyła był zwycięzcą. Pokonał swoje słabości, swoje zwątpienia. Sam jeden stanął naprzeciw świata. Walczył z nim, ale nie po to, aby...

Wierszyki haiku

Haiku to krótka forma poetycka, ale i ponadczasowa refleksja, jakaś mądrość lub choćby spostrzeżenie. Wiersz składa się przeważnie z 17 sylab w trzech wersach (5+7+5). (Tomasz P.) * * * Księga czerwona Człowiek lek przedawkował Śmierć czarna nagła (Agnieszka N.) * * * Kropla nadziei Księga spełn...

Formy poetyckie

Mateusz Paszkiewicz Podróż Tam, gdzie gorąco i piasek parzy, I gdzie bezchmurne niebo błękitne, Tam, gdzie cię słońce muska po twarzy – Jechać bym chciał. Bezkresna dżungla lub piasku morze, I pełno wrzasku zwierząt o świcie. Na polowanie z kamerą w ręku - Jechać bym chciał. W żółtej ...

Koło Młodych Literatów

W ofercie zajęć pozalekcyjnych Gimnazjum im. Jana Pawła II jest koło, które skupia młode literackie talenty i miłośników literatury oraz filmu. Tu można doskonalić swoje umiejętności pisarskie, dyskutować o wartościowych książkach i filmach, poznawać twórczość wybiegającą poza kanon lektur. Pani Ewa Pawałowska ...

Klub europejski

Opiekunami Klubu Europejskiego są: - mgr Marzena Michalska - mgr Paweł Kopeć (od roku szkolnego 2003/2004). Oficjalna strona Klubu Europejskiego znajduje się tutaj. ZAPRASZAMY!