Dominik Nowakowski brązowym medalistą Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce

Brązowy medal podczas odbywających się w Białej Podlaskiej lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Młodzików, w pięcioboju zdobył Dominik Nowakowski. To wielki sukces młodego lekkoatlety, który jechał na zawody z dziesiątym wynikiem w tabelach Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Wykazał się bardzo dużą determinacją i skutecznością startową poprawiając cztery rekordy życiowe z pięciu konkurencji oraz rekord życiowy w całym wieloboju (2740 pkt). Drugi z naszych reprezentantów Jakub Florczak spisał się także bardzo dobrze i z wynikiem (2552 pkt) zajął szóstą pozycję. To także jego rekord życiowy.

Bliski zdobycia medalu był tyczkarz Krystian Nowakowski. Wyrównał rekord życiowy (3.70 m) zajmując czwartą pozycję. Warto zaznaczyć że poziom w tej konkurencji był wyjątkowo wysoki. W ubiegłym roku rezultat ten dałby mu złoty medal.

Julia Kołdrzak była czternasta w pchnięciu kulą (10.17 m). Paulina Zabłocka uplasowała się na tej samej pozycji w skoku o tyczce (2.60 m).

To był świetny start młodych zawodników. Większość poprawiła rekordy życiowe. Wszyscy uplasowali się na wyższych pozycjach od zajmowanych przed zawodami w rankingu PZLA.

Naszych zawodników do startu przygotowywali nauczyciele wychowania fizycznego i trenerzy MKLA Łęczyca: Mirosław Andrysiak i Robert Kubiak.

Kliknij, aby powiększyć fotkę. Kliknij, aby powiększyć fotkę.